Zlepšete si domácí pohodlí

Venku vládne zima a mráz. I přes žalostný nedostatku denního světla trpí náš organismus a dává nám to najevo zejména únavou. Vzpomeňte si však na to minulé horké a suché léto.

Pokud i Vám myšlenky na příjemné teplo, dlouhé dny a překrásné slunečné počasí zastírá vzpomínka na nesnesitelné horko ve Vašem domě či bytě, je právě teď ten správný čas na zamyšlení se jak tento problém vyřešit. Aby už to následující léto bylo požitkem a ne utrpením.

Přehřívání prostor zejména v létě zabráníte zatemněním oken. Za tímto účelem najdete na trhu různé možnosti, jednou z nich jsou i žaluzie. Tyto jsou poměrně běžné a vyrábějí se v různých materiálových i barevných provedeních. Dělí se na horizontální nebo vertikální, přičemž snad nejpoužívanějšími zejména pro domácnosti jsou horizontální. Vertikální najdete zejména ve veřejných budovách, zdravotnických zařízeních a kancelářích.

Horizontální se vyrábějí také jako vnitřní nebo vnější žaluzie. Vnitřní se vyskytují zejména na panelákových oknech, venkovní si můžete namontovat na rodinný dům.

Záleží jen na Vašem vkusu. Vnější Vám poskytnou soukromí ale vnitřní můžete použít i jako výjimečnou dekoraci, protože se vyrábějí například i ze dřeva.

A tak si léto budete moci doma užít v příjemném chládku, i pokud máte slunný dům, a to bez kupování drahé klimatizace, která nemusí být v některých letech, právě pro chladné letá, vůbec použita. Dejte přednost žaluziím, které využijete během celého roku a navíc ochrání i Vaše soukromí.

Vaši pohodu při posezení na terase zajistí markýzy od mtech.sk. Tyto se jednoduše montují a pokud je nepotřebujete jednoduše je schováte, a tím i prodloužíte jejich životnost.

Máte v létě úplně jiný problém a to s otravným hmyzem? Pak jednoznačně potřebujetesíťky proti hmyzu. Díky nim můžete větrat kdykoliv chcete a nemusíte se bát, že Vás v noci navštíví otravné komáry.

Publikováno: 29. 03. 2013

Kategorie: Naše bydlení

Autor: Alena Pánková

Tagy: markýzy | rolety