Zahradní párty stan vám ulehčí přípravy na letní slavnost

Starořecký filozof Démokritos, který žil ještě před Sókratem, kdysi řekl: „Život bez slavností je jako dlouhá cesta bez hospod.“ A tato „okřídlená“ slova platí do dnešních dní. Řekové to mají v létě snazší, déšť přichází v toto roční období zřídkakdy, v našich končinách je ovšem počasí nevyzpytatelné i v létě. Aby vaše slavnost dobře dopadla, nezapomeňte také na vhodnou stříšku pro strýčka Příhodu. Ať už to bude jenom nepromokavá plachta pevně upevněná mezi stromy, nebo zcela nový altánek, žádná nepřízeň počasí si už na vás nepřijde a střecha uchrání vaše děti před úpalem. Vždyť i pod celtou se dá zažít legrace při hraní společenských her či v dortové bitvě.

Zahradní párty stany jako útočiště pro děti

Na trhu je k dostání mnoho stanů o nejrůznějších velikostech, jež se přizpůsobí vašim potřebám a rozměrům zahrady. Kromě klasických nůžkových stanů naleznete i rychlosestavitelné verze, které pouze rozložíte na rovném povrchu a stan stabilně stojí. Pokud vybíráte stan výhradně pro slavnost, na níž se budou pohybovat děti, zapalovat dortové svíčky a prskavky, zaměřte se na kvalitu potahu. Běžně jsou k dostání ohnivzdorné a nepromokavé zahradní párty stany. Vybírat lze i z řady velmi atypických stanů, například s kruhovým nebo šestiúhelníkovým půdorysem. Takový na zahradě oceníte, pokud v něm chcete umístit kulatý stolek s občerstvením.

Jednoduché zahradní altánky z kovu a plastu

Stylovým řešením je rovněž přenosný altán, který vaši slavnost zastřeší a přitom ponechává všem hostům mnoho volného prostoru okolo. Ukotvení altánů bývá jako u většiny stanů nůžkové. Dají se sehnat i rychle rozložitelné bez speciálního ukotvení. Zahradní altánky mají také tu výhodu, že bývají daleko levnější než klasické zahradní párty stany. Dají se pořídit i altány s odnímatelnými bočními stěnami (zpravidla na suchý zip), jež lépe chrání před případným větrem a deštěm než obyčejné zastřešení. Boční stěny lze dokoupit zvlášť a zda je použijete, je už na vás a na rozmarech počasí. Užijte si svou párty bez starostí s počasím!

Publikováno: 02. 02. 2017 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Bydlení | Naše bydlení

Autor: Alena Pánková