9 tipů jak si vyzdobit párty stan

Pokud chcete, aby byla vaše zahradní párty ochráněna před nepříznivým počasím, pravděpodobně si zvolíte koupi párty stanu. Takový stan na párty můžete využít nejen na neformální akce, jako je grilování s přáteli, ale také na akce, jako jsou narozeniny či svatby. A i když se vám to možná nezdá, stany vám poskytují nesčetné množství možností dekorací a dovolí vám vytvořit takovou atmosféru, jakou potřebujete. Například: Využít můžete různé ozdobné látky – od ubrusů až po umělá nebesa ve stanu, zavěsit můžete lustry či lucerny, girlandy nebo například mini světýlka, která zároveň osvětlí celý prostor. Přinášíme několik nápadů, jak zkrášlit váš zahradní stan – na narozeninovou párty či na svatbu.

Závěsné dekorace

1. LUCERNY Lucerny jsou velmi oblíbenou dekorací. Vždyť můžete koupit spoustu druhů luceren – od dřevěných, do kterých dáte svíčku nebo LED žárovku, až po papírové lucerny čínského stylu, které taktéž prosvítí váš interiér. S čím je zkombinovat? Dřevěné či skleněné lucerny jdou dobře dohromady s květinovým aranžmá. Zkuste je zakomponovat na stoly do květinové dekorace, nebo je jen zavěste. 2. LUSTRY Svítící dekorace se do párty stanů hodí asi nejvíce, protože nejenže zkrášlí prostor, ale také ho prosvětlí. Co se týče lustrů: Nepředstavujte si hned obrovské křišťálové lustry, využít můžete jednodušší varianty s LED žárovkami a květinovou výzdobou. Vypadá to moc hezky. 3. MALÁ LED SVĚTLA Vánoční LED světla jsou extrémně vhodná do párty stanu, protože nevydávají žádné teplo a nehrozí požár. Prodávají se v mnoha podobách – jednotlivá světla, světelné řetězy nebo sítě. Taková můžete obtočit všude tam, kde je tmavý prostor. Velmi krásné je obtočit jimi nohy zahradního stanu na párty. 4. JINÉ SVĚTELNÉ DEKORACE Čím dál častěji jsou svatby organizovány ve stodolách a párty stanech. Jsou velmi útulné a působí uvolněně s jakýmsi kouzlem. Kromě dekorací je důležité také zvolit správná světla, protože ta vytvářejí náladu. Základem je jedno velké světlo uprostřed. To by mělo šířit nejvíce světla. Toto velké světlo pak doplňte menšími – jako jsou čínské lucerny, lampiony, svíčky. Pozor: Dbejte na to, aby se při rozjařené večerní náladě nemohla přihodit nějaká nehoda, například požár nebo popáleniny. 5. BALÓNKY Balónky tvoří klasickou výzdobu každé narozeninové oslavy. Vhodné jsou v decentních barvách také na svatby a formálnější události, pokud je umístíte tak, aby nedocházelo k jejich praskání, což může značně narušit atmosféru. Pamatujte si: Neumísťujte balónky na přímé sluneční světlo, nebo když je příliš horko – balónky se teplem rozpínají a samovolně praskají. 6. GIRLANDY I jednoduché papírové girlandy mohou dokonale prozářit prostor. Přidat na ně můžete květiny, balónky či jinou dekoraci a získáte plně barevný vzhled svého zahradního stanu. Dekorace nábytku 7. DEKORACE ŽIDLÍ Židle můžete ozdobit buďto nějakou tkaninou nebo stuhami. Existuje spousta možností, jak je zakomponovat! Pokud chcete ušetřit: Kupte si stuhu ladící s barvou vaší výzdoby a jednoduše udělejte mašli na zadní straně opěradla. Pokud chcete investovat více, můžete celou židli obléci a stuhou vyzdobit. Pro zvýraznění retro stylu můžete použít krajkové stuhy, abyste dosáhli rustikálního vzhledu, vyberte pytlovinu a přidejte nějaké květiny. Na svatbu: Je vhodné odlišit novomanželské židle odlišně – tkaninou jiné barvy, nebo jiná barva květů či stuh.

Dekorace stolu

8. SVÍČKY Svíčky jsou klasikou, která dokáže vytvořit zajímavou atmosféru. Hodí se tak na večerní svatební stoly. 9. DEKORACE V LÁHVI Do láhve můžete naaranžovat prakticky cokoliv – květy, svíčky, ale také světla. Pokud chcete ušetřit a máte jednobarevná světýlka, dejte je jednoduše do různobarevných lahví – zelené, hnědé, modré… Vůbec nevadí ani to, že každá láhev bude jiná. Využít můžete staré láhve od vína nebo zavařovací sklenice.

Závěr

Většina těchto párty dekorací se hodí také do interiéru. Jejich výhodou je to, že z „obyčejného“ stanu vytvoří kouzelnou místnost. Fantazii se meze nekladou a určitě vymyslíte i své vlastní dekorace. Pořiďte si svůj zahradní stan na eshopu Renegad.cz!

Publikováno: 20. 02. 2017

Kategorie: Bydlení | Naše bydlení

Autor: Alena Pánková