Dát přednost sportovní nebo elegantní peněžence?

Každý má alespoň jednu svoji peněženku, která ho doprovází do obchodu, práce i za zábavou s přáteli. Preference a osobní vkus se liší člověk od člověka, proto existuje mnoho peněženek s různými vlastnostmi. Liší se materiálem, barvou, velikostí nebo třeba stylem. A právě jim se dnes budeme zabývat. Protože dámská peněženka neslouží pouze jako taštička na peníze, ale i jako módní doplněk. Je důležité, aby k vám peněženka ladila.

Výhody elegantní peněženky

Elegantní peněženky se vyrábějí nejčastěji z pravé kůže. Ty jsou velmi odolné a vydrží krásné po mnoho let. Uvnitř bývají prakticky členěné, nechybí dostatek prostoru na bankovky, doklady a karty a součástí je také mincovník na zip. Elegantní peněženka je ozdobným šperkem. Kdykoliv ji vytáhnete, působíte dobrým dojmem.

Výhody sportovní peněženky

Sportovní peněženka jsou textilní, snadno se čistí a jen tak se jim něco nestane. Může vám v přírodě spadnout do bláta, může se namočit v dešti, doma ji zakrátko dáte opět do pořádku. Sportovní peněženky bývají vybaveny poutkem nebo karabinou. Dají se připnout na batoh nebo třeba kalhoty.

Kterou peněženku zvolit?

Oba typy peněženek mají své nesporné výhody. Kterému z nich tedy dát přednost? Správná odpověď zní: Pořiďte si obě! Jedině tak využijete naplno jejich potenciál. Na běžné nošení se více hodí elegantní peněženka, a to především, pokud je elegantní i váš styl oblékání. Sportovní peněženka by v tomto případě působila podobně jako třeba kombinace saka a turistického batohu. V některých situacích je ovšem sportovní peněženka lepší. Až se vypravíte na hory, na vodu nebo někam jinam do přírody, oceníte její menší rozměry a budete rádi, že si neničíte svou elegantní peněženku. Sportovní peněženka se bude hodit na velkém koncertě či festivalu, sportovním utkání apod.

Publikováno: 15. 01. 2020

Kategorie: Móda a styl

Autor: Alena Pánková