Angličtina pro děti

Angličtina je jazyk, který nás bude provázet celý život. Narazíte na ni každý den, v nejrůznějších situacích. Proto je velice důležité anglický jazyk ovládat. Umožněte svým dětem to, co vy jste nemohli mít - kurzy angličtiny již od útlého dětství. Je prokázáno, že čím dříve se s výukou cizího jazyka začne, tím snadněji si ho dítě osvojí.

Ti z vás, kteří byli nuceni učit se angličtinu až v dospělosti, jistě potvrdí, že to není žádná legrace. Ano, lze i tak anglický jazyk zvládnout, ale nechtěli byste svým dětem dopřát lepší vzdělání a v budoucnu i větší možnosti zaměstnání? Bohužel je ale pravda, že výuka angličtiny na základních školách nemá potřebnou úroveň. Existují samozřejmě i výjimky, ale těch je žalostně málo. A angličtina pro nejmenší v mateřských školách? Tuto výuku nabízí také jen málo mateřských škol. Potom vám nezbývá nic jiného, než poohlédnout se po vhodných kurzech, které jsou určeny právě pro děti.

Angličtina pro děti s English Education

English Education je jazyková škola, jejíž prioritou je právě angličtina pro děti. Přihlásit můžete již děti od jednoho roku (výuky se účastní i jeden z rodičů) až do 19 let. Výuka probíhá zábavnou formou, takže dítě ani nemá pocit, že se něco učí. Je to pro něj zábava a získávání nových zkušeností. Výuku vedou vyškolení rodilí mluvčí a většina kurzů probíhá přímo ve školkách a školách - rodiče tedy nemusí děti na kurz vodit. Jazyková škola English Education má pobočky v Brně, v Olomouci a v Břeclavi.

Rozdělení kurzů podle věku:

  • Kurzy pro děti od 1 do 3 let - do tohoto kurzu s dítětem dochází vždy jeden z rodičů. I on je aktivně zapojen do výuky a pomáhá dítěti překonat ostych. Výuku vede rodilý mluvčí v angličtině. Děti opakují básničky, zpívají písničky a napodobují lektora. Rodiče se v kurzu naučí, jak systematicky s dítětem pracovat i doma.
  • Kurzy pro děti od 3 do 6 let - výuku vede rodilý mluvčí formou hry. Děti zpívají, soutěží a hrají si a ani nevnímají, že se učí anglický jazyk. Střídání různých činností během jedné lekce umožní dětem lépe se soustředit. Výhodou je určitě také fakt, že děti nemusí sedět v lavicích jako ve škole.
  • Kurzy pro děti od 6 do 12 let - v této věkové kategorii jsou děti ještě rozdělovány do skupin podle věku.  Výuka zahrnuje různé kolektivní hry a soutěže, ale také samostatnou práci. Děti se také začínají seznamovat s psaným jazykem. Lektoři jsou vyškolení rodilí mluvčí, kteří umí dítě motivovat k vyjadřování v angličtině a vést jej ke spolupráci s ostatními.
  • Kurzy pro teenagery od 13 do 19 let - i tyto kurzy jsou ještě rozdělovány do skupin podle věku. Žáci si dále prohlubují schopnost souvisle mluvit v angličtině a domluvit se v běžných situacích. V kurzu vládne přátelská atmosféra a děti nevnímají tuto výuku jako učení ve škole, ale jako zábavu. Taková angličtina teenagery prostě baví!

Publikováno: 19. 09. 2012

Kategorie: Děti a rodina

Autor: Alena Pánková

Tagy: angličtina pro děti | angličtina pro nejmenší