Zářivý úsměv
Kdo z nás by nechtěl mít krásný zářivý úsměv? Ne všichni však máme to štěstí, že máme krásné bílé zuby. K nechtěnému zbarvení zubů může dojít již během vývoje nebo později. Nejznámější příčinou tohoto zbarvení je podávání některých antibiotik dětem nebo nadměrný příjem fluoru, což způsobuje, že na zubech máme hnědé či šedé skvrny.
Bílé zuby nejsou však jen záležitostí ústní hygieny, ale i výběru jídel. Z vnitřní části je zbarvení zubů ovlivněno barvou zuboviny a z vnější skloviny. Nestačí jen používat luxusní kosmetiku. Na sklovině se z jídel a nápojů vytváří povlak.
Odstranění nežádoucího zabarvení zubů lze udělat několika způsoby. Velmi oblíbené je dnes i levné bělení zubů. Není však žádnou novinkou. Už staří Egypťané si bělili zuby s pomocí popela a sody. Bělení zubů je však zásah do struktury skloviny zubu, které má svou životnost. V domácím prostředí ho děláme používáním speciálních druhů past, nezapomínejme však na to, že je třeba střídat. Intenzivnější a kratší způsob bělení bývá aplikován iv ambulancích zubních lékařů pomocí speciálního gelu s obsahem peroxidu, který se nanáší na několik minut. Je možné ho podpořit i
Publikováno: 06. 12. 2012
Kategorie: Zdraví a krása