Problémy s erekcí mohou narušit vztah. Nenechte v tom partnera samotného!

Těšila jste se na vášnivou noc a namísto toho jste s partnerem usínali každý na své straně postele, mlčky a zády k sobě? Pokud ho zradilo mužství, nedělejte si z toho hlavu. Na druhou stranu zpozorněte, protože jednorázové selhání může vyústit ve vážný problém. A není tajemství, že sexualita je alfou a omegou většiny vztahů. Nechcete-li zůstávat jen u duchovního propojení, vypátrejte příčinu jeho selhání a pomozte mu ji vyřešit!

Muži se za poruchy erekce stydí

Když chlapovi nefunguje nádobíčko, jen málokdy to bere s úsměvem. Naopak zaleze do ulity a hrozí, že z ní hned tak nevyleze. Často za to může žena, která neprojeví dostatek empatie – právě tu totiž muž potřebuje ze všeho nejvíce. Pro vás to znamená jediné. Berte to s humorem a snažte se partnera utěšit. Možná mu zlepší náladu, když se dozví, že poruchami erekce trpí jen v České republice asi milion mužů. Z nich však vyhledá lékaře pouhá desetina. Ostatní houfně skupují léky a doplňky stravy (viz. Kamagra prodej) nebo se uchylují k radikální změně životního stylu.

Jak řešit erektilní dysfunkci?

Jednorázovou poruchu erekce může způsobit množství faktorů. Někdy stačí „přebrat“, tedy vypít větší množství alkoholu, být v psychické nepohodě nebo podlehnout únavě. Mnohem horší je opakované selhání – pak už jde o tzv. erektilní dysfunkci, jejíž příčiny jsou různé. Nejčastěji jde o následek onemocnění cév, projev začínající cukrovky, vysokého krevního tlaku nebo onemocnění srdce. V takovém případě jde vhodné navštívit odborníka a projednat s ním léčbu. S největší pravděpodobností však muže nepřesvědčíte, a proto se ho snažte přimět alespoň ke změně životního stylu. Více pohybu, méně tučného jídla a skoncování s kouřením může problémy s erekcí zažehnat. Nezbývá, než popřát hodně štěstí. Potíže s erekcí by rozhodně neměly vyústit v hádky, nebo dokonce v konec vztahu, ale je třeba na ně vyzrát již v zárodku.

Publikováno: 25. 11. 2016 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Alena Pánková