Ochraňte sebe i majetek díky bytovým alarmům!

Naše zdraví a domov jsou snad ty nejcennější věci, které v našem životě máme a můžeme si jich vážit a odrazit se od nich v těžkých životních situacích. Bohužel jsme však někdy konfrontováni s lidmi, kteří se snaží naše bezpečí narušit prostřednictvím různých vlámání či vykrádaní našeho domu, při kterém v tom lepším případě utrpí škodu pouze náš majetek. Proč však tolerovat činy lidí, kteří nám chtějí ubližovat? Ochraňte se domovými alarmy, a zloději již nebudou mít u vás šanci!

V základě rozdělujeme dva druhy alarmů – alarm do domu a alarm do bytu. I když mezi nimi nejsou velké rozdíly a fungují na v podstatě podobných technologiích, tak bychom odlišnosti přeci jenom našli. Tak třeba v případě domových alarmů musí daný alarm obsloužit mnohem větší a širší prostor než při bytu, takže tyhle alarmy jsou o něco sofistikovanější. Často bývají mezi sebou přepojeny – můžete je mít nainstalovány třeba v garáži, při vchodu do domu a také třeba na vchodové bráně. Existují různé komplety, přinášející komplexní ochranu pro celý váš dům.

Alarmy do bytu se zase vyznačují flexibilností a pohodlnou instalací. Stačí připojení do sítě, nainstalování několika senzorů a hned na to budete moci alarm aktivně používat. Máte k dispozici dva způsoby ochrany – ten první, jednodušší, obnáší informování pomocí SMS o tom, že bezpečnost vašeho domova byla narušena a tak byste s tím měli něco dělat, třeba zavolat policii. Druhý, sofistikovanější, obnáší okamžité informování centrály společnosti, jenž radary poskytuje, která následně informuje vás i zodpovědné orgány. V rámci lepšího využívání alarmů doporučujeme právě tento druhý způsob.

A jak si alarmy zakoupit? Jedná se stále o relativně málo nabízené zboží, proto místo hledání v kamenných obchodech raději navštivte ty internetové. Například na stránce www.ascz.cz naleznete mnohé druhy domových či bytových alarmů, které ochrání vaše zdraví i majetek!

Publikováno: 26. 08. 2013

Kategorie: Naše bydlení

Autor: Alena Pánková

Tagy: alarm do bytu | alarm do domu