Recept na výrobu domácího deodorantu

Pocení je pro mnohé z nás opravdovou noční můrou, která přichází obzvlášť v letních měsících, ovšem většinu navštěvuje mnohem častěji. Nejedná se o nic nepřirozeného, protože právě pot slouží jako ochranný obal před bakteriemi - ty se díky potu rozkládají, a proto bohužel vzniká nepříjemný zápach. Někteří lidé však striktně odmítají chemické produkty ve formě sprejů či sprchových gelů, ale raději sáhnou po podomácku vyrobeném deodorantu. Zkusit to můžete i vy - výroba nezabere příliš mnoho času. V následujících řádcích vám poradíme, jak výroba domácího deodorantu probíhá.

Co k výrobě domácího antiperspirantu potřebujete?

Ačkoliv správnou stravou a dodržováním pitného režimu můžete svůj tělesný pach významně zredukovat, použití nějakého toho deodorantu však bude i tak aktuální. V prodejnách nalezneme široké spektrum antiperspirantů a deodorantů, ovšem z obrovské nabídky si mnohdy nemůžete vybrat - anebo zatoužíte po ekologičtější variantě. Tip: 100% přírodní deodorant vyrábí například renomovaná značka Weleda. Jaký je, vám prozradí tato Weleda recenze na Ecoblogu. Podomácku vyrobený deodorant zvládnete vytvořit již ze čtyř surovin. První je kokosový olej, který mimochodem lze použít také v kuchyni. Navíc pro pokožku má blahodárné účinky, dokáže skvěle regenerovat poškozenou pokožku, předchází dehydrataci kůže a napomáhá při podráždění kůže. Jaká je další přísada? Jedlá soda, která podporuje pH kůže, zbavuje ji přebytečné vlhkosti a působí protizánětlivě. Dále se používají esenciální oleje, které provoní pokožku. Do svého domácího deodorantu použijte vonný olej dle svých preferencí.

Recept

Jedlá sůl a škrob – zamíchejte dvě lžíce jedlé soli a dvě lžíce škrobu. Kokosový olej – přidejte tři lžíce kokosového oleje a pomocí horké vody ho nahřejte, snad se rozpustí. Do oleje přisypávejte sypkou směs, kterou musíte pořádně prošlehat, aby se suroviny spojily. Poté nakapete vámi vybraný vonný olej (stačí pár kapek). Nalijte do jakékoliv nádoby a nechte ztuhnout.

Publikováno: 07. 12. 2021

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Alena Pánková