Protopan ochrání před sluncem nejen atopiky

O tom, že atopický exém umí pěkně potrápit ví nejedna maminka takto nemocného dítěte.

Oproti chladnějšímu počasí, v teplých letních měsících se příznaky nemoci u většiny atopiků zmírní. Bohužel to neplatí pro všechny, a existuje skupina pacientů, u kterých se potíže ještě prohloubí. Ti se musí vyhýbat sluníčku a většinu letních dnů se musí ukrývat před, pro ně zákeřnými slunečními paprsky, které by mohly jejich stav ještě více zhoršit.

Ale i ti ostatní by měli dodržovat základní pravidla a chránit svou citlivou pokožku před nadměrným podrážděním. Lidé s atopickým ekzémem by se měli v poledních hodinách vyhýbat slunečním paprskům, to platí koneckonců i pro zdravého člověka, nejen pro osoby trpící tímto kožním onemocněním.

Brzo z rána, nebo pozdě odpoledne se atopici mohou na sluníčku pohybovat a pokud jim to jejich zdravotní stav dovolí, mohou si užívat letních radovánek. Ani při krátkém pobytu na sluníčku by však neměli zapomínat na dobrou ochranu a měli by používat kvalitní přípravky na opalování. S klasickým opalovacím mlékem nebo krém si lidé s ekzémem bohužel nevystačí. Lépe bude, když se zaměří na prostředky, které mají vysoký ochranný faktor. Přípravky s faktorem nižším než 20 by měli nechat v regále. S jedinečným řešením pro ekzematiky přichází firma Protopan, které problémy lidí s atopickým ekzémem vůbec nejsou cizí a vyrábí kosmetiku, jenž alespoň z části dokáže atopikům usnadnit život.

Novým produktem, se kterým Protopan přišel v tomto horkém počasí na trh, je opalovací mléko určené právě pro suchou a velmi citlivou pokožku se sklonem k šupinatění. Nové opalovací mléko splňuje přísná kritéria, pokožku ochrání před únavným svěděním, příjemně ji promastí a díky vysoce účinné kombinaci filtrů poskytně atopikům dlouhodobou ochranu před nezdravým UVA a UVB zářením.

Velkou výhodou oproti jiným opalovacím prostředkům je také velmi příjemná konzistence, díky které se mléko hezky roztírá a velmi rychle se vstřebá. Neparfemované složení, obsah hojivého panthenolu navíc dělá z tohoto výrobku opalovací mléko vhodné pro všechny členy rodiny. Od těch nejmenších dětí až po dospělé.

Další nespornou výhodou je skutečnost, že na vývoj a testování výrobků Protopan dohlíží člověk s atopickým ekzemem. Tím pádem je u všech výrobků zaručena nejvyšší možná kvalita a vy nemusíte mít obavy, že koupíte zajíce v pytli.

 

Publikováno: 29. 07. 2013

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Alena Pánková

Tagy: atopický ekzém | opalovací krém | opalování | protopan | sluneční ochrana