Pohodlné sezení prospívá nejen nám ale i dětem

Doma potřebujeme mít pohodlí. Většinou mezi našimi čtyřmi stěnami trávíme jen pár hodin nebo víkend. Proto bychom se měli zrelaxovat rychle. Než se však večer uložíte do postele, musíte toho ještě hodně udělat. Navařit, uklidit a na odpočinek často nezbývá mnoho času. Pokud si přece jen v celodenním shonu a domácích povinnostech najdete čas na své koníčky jako jsou čtení knih či sledování filmů potřebujete o to více pohodlí.

Většinou centru obývacího pokoje je pohovka. Pokud však toužíte po něčem výjimečném, možná právě Vás osloví nový trend, kterým jsou elegantní sedací pytle. Tento jedineční druh nábytku Vám poskytne dokonalé pohodlí, protože se plně přizpůsobí Vašemu tělu a můžete také libovolně měnit svou polohu. Nemusíte tak sedět vzpřímeně jako celý den v práci za počítačem. Pohovka sice poskytuje příjemné posezení, ne všechny však nabízejí různé možnosti oddychu. Pokud si chcete opravdu dokonale odpočinout potřebujete poddajný vak, který Vás nebude nikde tlačit ani omezovat při změně polohy od sezení, přes polo-sed až po ležení. Můžete si tak nerušeně najít tu správnou polohu pro Váš relax a je přitom úplně jedno jestli v ruce držíte dobrou knihu nebo ovladač od Vaší televize.

Pro děti je tento způsob sezení také velmi pohodlný. Potěšíte zejména fotbalových milovníky parádním sedacím pytlem ve tvaru fotbalového míče. I na takovém vaku se mohou hnízdit a hemžit až si najdou tu správnou polohu. Často se jim sedí, respektive leží tak pohodlně, že nemají nejmenší problém a usnou. Sedací vak jakýchkoliv tvarů a rozměrů je ideálním pomocníkem pro dětskou hru. Děti se velmi rádi honí, skáčou a lezou všude kde se dá. I při takové rychlé hře se však netřeba bát zranění, které jsou při dovádění v blízkosti pohovky běžně, protože ta má tvrdé hrany a riziko zranění je mnohem větší.

Pohodlí zajišťují kuličky, které se do sedacích vaků dávají. Díky nim jsou tak měkké a poddajné.

Publikováno: 29. 03. 2013

Kategorie: Naše bydlení

Autor: Alena Pánková

Tagy: sedací vaky