Jak vybrat správný sedací pytel do dětského pokoje

Víte, proč jsou v poslední době sedací vaky (někdy nazývané také jako sedací pytle) tak oblíbené? Mohou nahradit pohovky, křesla nebo židli, často jsou levnější a pohodlnější. Jak si do nich sednete, hezky obejmou vaše tělo a poskytují mu plnou oporu. V dětském pokoji by sedací vaky rozhodně neměly chybět. Dají se sehnat v mnoha atraktivních materiálech a barevných provedeních. Děti je mohou snadno přenášet a skvěle se v nich například čte. Jsou také ideální volbou, pokud nechcete, aby se vám dítka celé dny oblečená válela v posteli.

Zaměřte se na to, co je uvnitř

Samozřejmě že první, co vás bude zajímat, je design. Do dětského pokoje se hodí něco barevného, případně můžete vybrat design určený přímo dětem. Existují sedací vaky v designu fotbalového míče nebo s potiskem Supermana. Další, co by vás mělo zajímat, je velikost. Některé vaky jsou určené přímo dětem, u takových nemusíte přemýšlet, protože jsou vytvořené na dětské tělo a na to, aby je děti snadno mohly přenášet. Také sedací vaky pro dospělé jsou dostupné v různých velikostech, takže mezi nimi vyberete i pro dítě. Popřemýšlejte nad účelem vaku. Pokud v něm dítě bude spíš sedět, klidně zvolte menší. Na ležení jsou pohodlnější větší velikosti. Hlavně by vás mělo zajímat to, co se nachází uvnitř vaku. Vyhledávejte tvrzené polystyrenové kuličky EPS, polystyrenová drť se totiž rychle slehne a práší se z ní. Každý materiál sice má tendenci slehávat, ale kvalitní sedací vaky mají otvor, kterým můžete náplň přidávat. V obchodě se na to poptejte, u e-shopů to u výrobků bývá napsáno. Například na www.primazidle.cz to uvedeno je. Díky tomu také snadno poznáte, že se jedná o kvalitní e-shop. Kromě sedacích vaků nabízí také kancelářské židle a jiný nábytek. Všechno s nejnižšími cenami a dopravou zdarma.

Zajímavost na konec

Sedací vaky byly v Americe nesmírně populární už v 70. letech 20. století. Původně byly nazývány Bean Bag (dnes existuje stejnojmenná značka vaků) a lidé jimi nahrazovali různý nábytek. Asi o deset let později ale vyšly z módy. Počáteční nadšení opadlo, protože lidem se zdálo, že skutečně vypadají jako pytel plný fazolí. S dnešními novými barvami a výrobními technologiemi je jejich popularita zpátky.

Publikováno: 03. 05. 2015

Kategorie: Naše bydlení

Autor: Alena Pánková