15 nejoblíbenější luxusních značek oblečení

Svět luxusní módy nabízí každému něco, od špičkových evropských módních domů až po streetwearové značky Dálného východu. Při takovém množství značek, z nichž si můžete vybírat, může být těžké poznat, které z nich stojí za vaše těžce vydělané peníze. Abychom vám to usnadnili, sestavili jsme pro vás seznam 15 nejoblíbenějších značek luxusního oblečení. Článek vznikl ve spolupráci s Devine.cz.

1. Gucci

Jedna z nejstarších a nejikoničtějších luxusních značek, Gucci, je oblíbenou značkou módní elity již desítky let. Od špičkových konfekčních oděvů až po špičkové boty, tašky a doplňky - značka Gucci je nezbytným doplňkem pro každého, kdo chce svým šatníkem zaujmout.

2. Louis Vuitton

Louis Vuitton je další ikonickou luxusní značkou, která působí na trhu již od roku 1854 a dnes patří k nejznámějším módním domům na světě. Od klasických kabelek a zavazadel až po moderní konfekci a doplňky - Louis Vuitton má pro každého něco.

3. Chanel

Chanel je synonymem luxusu a elegance a patří k nejznámějším módním domům na světě. Od klasických tvídových bund až po moderní kabelky - Chanel je dokonalou značkou pro každého, kdo chce svůj šatník obohatit o sofistikované kousky.

4. Prada

Značka Prada, založená v roce 1913, je jedním z nejvlivnějších módních domů na světě. Od klasických kožených kabelek až po moderní konfekci - Prada má něco pro každého módního nadšence.

5. Hermes

Značka Hermes je nejoblíbenější značkou na světě. Hermes od roku 1837 vytváří luxusní kožené zboží a doplňky. Od ikonických tašek Kelly a Birkin až po moderní konfekci - Hermes má pro každého něco.

6. Versace

Versace je moderní italský módní dům, který byl založen v roce 1978 a je známý svými odvážnými potisky a luxusními látkami. Od sexy večerních oděvů po špičkové doplňky - Versace má pro každého něco.

7. Fendi

Fendi byl založen v roce 1925 a je to italský luxusní módní dům, který je známý svými sofistikovanými vzory a luxusními látkami. Od klasických kabelek až po moderní konfekci - Fendi má něco pro každého módního nadšence.

8. Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana je italský luxusní módní dům, který byl založen v roce 1985 a je známý svými ultra ženskými vzory a špičkovými látkami. Od klasických šatů až po moderní doplňky - Dolce & Gabbana má něco pro každou módní nadšenkyni.

9. Burberry

Burberry je britský luxusní módní dům, který byl založen v roce 1856 a je známý svými ikonickými trenčkoty a klasickými plédy. Od špičkové konfekce až po luxusní doplňky - Burberry má pro každého něco.

10. Balmain

Balmain je francouzský luxusní módní dům, který byl založen v roce 1945 a je známý svými sexy, moderními modely a luxusními látkami. Od klasických blejzrů až po moderní šaty, Balmain má něco pro každého módního nadšence.

11. Alexander McQueen

Alexander McQueen je britský luxusní módní dům, který byl založen v roce 1992 a je známý svými temnými, ostrými vzory a luxusními látkami. Alexander McQueen má pro každého módního nadšence něco, od klasických obleků až po moderní večerní šaty.

12. Valentino

Valentino je italský luxusní módní dům, který byl založen v roce 1960 a je známý svými romantickými, ženskými vzory a luxusními látkami. Od klasických šatů až po moderní doplňky, Valentino má něco pro každou módní nadšenkyni.

13. Balenciaga

Balenciaga je španělský luxusní módní dům založený v roce 1919, který je známý svými moderními, inovativními modely a luxusními látkami. Od klasických kabelek až po moderní konfekci - Balenciaga má něco pro každého módního nadšence.

14. Saint Laurent

Saint Laurent je francouzský luxusní módní dům, který byl založen v roce 1961 a je známý svými klasickými, elegantními vzory a luxusními látkami. Od klasických kabelek až po moderní konfekci - Saint Laurent má něco pro každého módního nadšence.

15. Givenchy

Givenchy je francouzský luxusní módní dům založený v roce 1952, který je známý svými moderními, minimalistickými vzory a luxusními látkami. Od klasických kabelek až po moderní konfekci - Givenchy má něco pro každou módní nadšenkyni.

Publikováno: 02. 11. 2012 / Aktualizováno: 19. 02. 2023

Kategorie: Móda a styl

Autor: Alena Pánková

Tagy: Kvalitní oblečení ABERCROMBIE & FITCH