Naučte se, jak správně krmit psa

Pořídit si psa není jen tak. Chcete-li, aby váš čtyřnohý mazlíček prospíval, musíte se postarat o zdravou a vyváženou stranu. Vhodně zvolené krmení je naprostým základem, nicméně ne každý páníček ví, z čeho by se měl psí jídelníček skládat. Skutečnost je taková, že složení stravy má naprosto zásadní vliv na fyzickou kondici zvířete. Navíc záleží i na tom, zda se jedná o malé nebo velké plemeno. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vybrat granule pro psy.
Situaci komplikuje i velmi široká nabídka granulí, které se neliší jen cenou, ale především složením a kvalitou surovin. Nenechte se oblafnout reklamou a nesnažte se za každou nakupovat nejznámější výrobky prezentované v televizi. V prvé řadě si ujasněte, jaké krmivo je pro vaše plemeno vhodné až poté se dejte do výběru konkrétní značky.

Čím krmit psa malého plemene?

Ať už jde o granule pro štěňata malých plemen nebo krmiva pro dospělé psy malých plemen, měla by být energeticky vydatná. Menší plemena mají rychlý metabolismus a musí vydat více energie než velcí psi. Krmiva pro menší psy obvykle obsahují vysokou koncentraci živin a podstatná je také velikost granulí – měly by odpovídat menší ústní dutině a být šetrné k dásním.
Pozor, některá menší plemena mají citlivější kůži a trávení – i na to je třeba brát zřetel a vybírat šetrné krmivo. Naprosto nevhodná jsou krmiva s umělými dochucovadly, což je typický znak nejlevnějších granulí v supermarketech.

Na co si dát pozor u větších plemen?

U velkých psů je situace opačná a granule nemusí být energeticky vydatné jako u menších plemen. Samozřejmě však záleží i na konkrétním plemeni, zdravotním stavu a věku psa a dalších specifikách. Chcete-li mít jistotu, že se vašemu psovi dostane vše potřebné a nebude nijak strádat, vsaďte na kompletní krmivo s optimální hladinou živin. Zároveň upřete pozornost na krmivo s obsahem glukosaminu, který zajistí prevenci před kloubními problémy. Klouby větších plemen musí snášet velkou zátěž a jsou na zdravotní potíže náchylnější než menší psi.

Přidat komentář