Jak na zdravé a krásné nehty? Vyzkoušejte skleněné pilníky

Chcete mít krásné, upravené nehty, na které budete pyšná? Základem je správná péče o jejich kvalitu i vzhled. Velkou část toho, jaké budeme mít nehty ovlivňují naše genetika a strava. Ta další podstatná část ale spočívá ve vhodné úpravě. Základem jsou správné nástroje, se kterými dosáhnete požadovaného efektu. K čemu se hodí skleněný pilník?

Pilovat, nebo stříhat?

Základní otázkou je, jestli je lepší pilovat, nebo stříhat. Pokud je chceme hodně zkrátit, je dobré je nejdříve zastřihnout a následně zapilovat. Součástí úpravy rukou by vždy mělo být pilování, kdy budou nehty zahlazeny a neměly by se lámat. Pilováním tedy rozhodně nic nezkazíte. Sice tato úprava zabere o něco více času, ale výsledek bude vypadat mnohem lépe. Základem je používání kvalitního pilníku, který nehty nepoškodí.

Jak si správně pilovat nehty

Skleněný pilník je dostatečně silný, ale zároveň šetrný k nehtům. Pilovat by se mělo v jednom směru, aby nedocházelo ke třepení a byla vytvořena jemná a hladká hrana. Nehty zásadně pilujeme pouze tehdy, když jsou suché. Úprava pomocí pilníku není vhodná těsně po koupání nebo po delším kontaktu s vodou, kdy jsou nehty měkké a mohlo by dojít k jejich lámání a přílišnému třepení. O krásné nehty je nutné pečovat, a proto se nebojte používat zpevňovací laky a výživné olejíčky. I jejich následná úprava bude jednodušší.

Drobná úprava před nanesením laku

Skleněný pilník používají v profesionálních kosmetických salonech nejen k vytvoření optimálního požadovaného tvaru, ale i pro jeho důslednou povrchovou úpravu. Lehké přepilování horního povrchu se používá pro snadnější nanesení a přilnutí laků. Na tento jemně hrubší povrch lépe přilne gelový lak. Díky tomuto opatření lak vydrží déle a celková manikúra získá profesionální vzhled.

Publikováno: 02. 10. 2016 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Móda a styl

Autor: Alena Pánková