Proč při mateřské zkusit studium

Máte doma dvouleté batole, které i přes to, že potřebuje péči a čas, je částečně samostatné a vy hledáte kus svého času pro sebe? Chtěli byste do svých dnů přinést i nějaké poznatky, vědomosti a využít toto období i ke svému prospěchu? Známe důvody, proč při mateřské zkusit studium MBA.

I když se zprvu zdá tato možnost velmi náročná a naprosto nepředstavitelná, jsou tu i důvody a zkušenosti, které vás přimějí k této možnosti alespoň letmo nahlédnout. Ze zkušeností maminek, které tyto dvě náročné disciplíny dokázaly skloubit, ale víme, že se najde pár důvodů, proč to vyzkoušet. Naše studentka Tereza si svou životní situaci prožila, a dodnes je vděčná, že tento krok vpřed udělala. „V době, kdy jsem se ke studiu odhodlávala, jsem byla maminkou dvou malých dětí. V tu dobu mě život postavil do situace, kdy jsme se nemohla věnovat medicíně. Proto jsem hledala způsoby, jak mozek nenechat zahálet a rozšířit si vzdělání takovým směrem, které by pomohlo mně, mým kolegům i pacientům. Udělala jsme si podrobný průzkum nabízených MBA studijních programů, vybrala si ESBM a jsem za to dodnes vděčná.“

A jaké další pozitivní důvody vznikají při studiu na mateřské?

Berete vše s nadhledem

Všichni jistě známe stres s přicházejícím zkouškovým obdobím nebo třeba jen klasické zkoušení před tabulí na základní škole. Všichni se nervují a každou zkoušku berou velmi stresově. Jestliže studujete těhotná, s novorozencem nebo s batoletem, jste při zkouškách naprosto v klidu a máloco vás v této sekci rozhodí. Na žebříčku priorit máte svého potomka a studium je pro vás svým způsobem odpočinek a únik z každodenního života s dítětem. A navíc víme, že si žena po zkušenosti s porodem řekne, že zvládne už naprosto všechno.

Ve škole vám vyjdou vstříc

Zkušenosti maminek, které studovaly, často hovoří o tom, že řada učitelů studentům s malými dětmi vyjde vstříc. S MBA studiem máte navíc velké pohodlí, že můžete studovat v čase, kdy si vaše miminko dává odpoledního šlofíka. Můžete využívat e-learningovou platformu nebo třeba online knihovnu nejen odborné literatury. Časovou flexibilitu uvítá jistě každá maminka. Zvolit si konkrétní termíny výuky, které vám vyhovují, je doslova sen pro každého rodiče.

Vzděláváte se

Přiznejme si, že i když je mateřská dovolená krásným obdobím, kdy učíte vaše dítě všechno od začátku, díváte se, jak se rozvíjí a roste, i přes to se nejedná o zrovna nejvíce intelektuální období ženy. Kolotoč hraček, kašiček, výměny plen atd. Čtete-li si po večerech skripta, rozhodně to nemůže vašemu mozku, potažmo budoucí kariéře, ublížit. A jako bonus se můžete během studia potkávat s dospělými lidmi, se kterými si rádi popovídáte bez záhadných zvuků a zpívánek. Jestliže i vy jste ve stavu, kdy víte, že vaše dítě nepotřebuje non-stop péči, případně máte pár hodin o hlídání postaráno, není od věci se zamyslet i nad vaším potenciálem a budoucností, až vaše dítě odroste. Ráda se podívám na informace o studiu a podmínky přijetí.

Publikováno: 08. 08. 2022 / Aktualizováno: 11. 03. 2024

Kategorie: Lifestyle

Autor: Alena Pánková