Doma nebo na chalupě: Betonová jímka udrží odpadní vodu tam, kde má být

Pořídili jste si vysněné bydlení nebo víkendovou chatu, ale doposud jste nevyřešili problém s odtokem odpadní vody? Po přípojce k veřejné kanalizaci ani památky, a tak vám nezbude, než se poohlédnout po jiném variantě. Nabízí se jich hned několik, ovšem jako nejvýhodnější se obvykle jeví betonová jímka. Proč si ji pořídit?

Snadná a bleskově rychlá montáž

Montáž jímky je velmi rychlá. Instalace do předem připraveného výkopu je otázkou několika desítek minut. Odborníci z Dobrezumpy.cz, kteří nabízí dovoz betonové jímky do Ostravy či jiného města v rámci celé České republiky potřebují v průměru 30 minut.

Připravena k téměř okamžitému zatížení a používání

Bezprostředně po sestavení lze betonovou jímku zahrnout zeminou (je však vhodné počkat, až zaschne flexibilní lepidlo, které se používá k promazání montážní pěny) a již na druhý den používat, zatížit ji nebo přes ni ojediněle přejíždět vozem.

Výhodný poměr ceny a kvality

Betonové jímky nevyžadují podbetonování ani obetonování, vstupní investice je proto velmi přijatelná. S ohledem na trvanlivost a odolnost materiálu jsou celkové náklady z dlouhodobého hlediska velmi výhodné. V praxi samozřejmě záleží na kvalitě provedení konkrétního produktu.

Nevytlačí ji spodní voda

Zasypaná jímka je dostatečně těžká a spodní voda ji na povrch nevytlačí. Nemusíte se proto bát nepříjemných problémů jako v případě plastové konstrukce, u níž v důsledku vysokého tlaku hrozí prolomení směrem dovnitř a následné zhroucení.

Vysoká statická odolnost

Konstrukce běžné betonové jímky umožňuje ojedinělý přejezd osobním vozidlem, ale k dostání je i provedení se zesílenou statickou odolností (při požadavku na umístění pod pozemní komunikaci). Beton hravě odolává zemním tlakům až do hloubky cca 6 m.

Publikováno: 14. 10. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Pánková