Kam s dětmi na zimní dovolenou?

Obsah článku:
  1. Rakousko
  2. Švýcarsko
  3. Itálie
Období zimních dovolených se neodkladně blíží. Je nejvyšší čas vybrat, kde letos strávíte sedm dní plné aktivního odpočinku na sjezdovkách. Ne všechna lyžařská střediska vyhovují rodinám s dětmi, a proto budete muset cílovou destinaci pečlivě vybírat. Pakliže vám české ski areály nevyhovují poměrem kvalita/cena, můžete s celou rodinou vyrazit do rakouských, italských či švýcarských Alp. V následujících řádcích vám představíme lyžařská střediska, která vítají nejmenší lyžaře s otevřenou náručí.

Rakousko

Pakliže vás láká nejbližší lyžování v Rakousku, dovolujeme si vám představit romantický areál Gasteinertal s venkovskou atmosférou. Středisko pojímá stovky kilometrů upravených sjezdovek a prostory pro příznivce snowboardingu. Lyžařské centrum Angertal, které je součástí tohoto rakouského ski reálu, je zasvěcené nejmenším sportovcům. Ve své podstatě se jedná o rozsáhlý dětský park s jídelnou, hernou a novou freeridovou skirout.

Švýcarsko

Velice populárním střediskem ve Švýcarsku je Davos. Ski reál, který je pro rodiny s dětmi přívětivý, nabízí perfektní občanskou a turistickou vybavenost. Samotným srdcem rozsáhlé oblasti je Parsenn, kam míří začátečníci, pokročilí, ale i rodiny se svými ratolestmi. Lyžování ve Švýcarsku si zamilují i ti nejmenší, neboť některé sjezdovky jsou nejistým malým lyžařům naprosto přizpůsobené obtížností.

Itálie

Z italských končin nemůžeme opomenout perlu tamních Alp – Livigno. Rozprostírá se na pomezí Švýcarska a Itálie. Ski areál slibuje luxusní zázemí pro všechny typy lyžařů. A když říkáme všechny, tak máme na mysli i vaše děti. Ať už si vyberete Itálii, Rakousko či Švýcarsko, máte se na co těšit. Lyžování v těchto zemích je cenově přijatelné a můžete si být jisti vysokou kvalitou nabízených služeb. Nebude litovat zkušený tatínek, začínající maminka, ani malé a nebojácné děti.

Publikováno: 27. 11. 2015

Kategorie: Cestování s rodinou

Autor: Alena Pánková