Kam s dětmi na zimní dovolenou?

Období zimních dovolených se neodkladně blíží. Je nejvyšší čas vybrat, kde letos strávíte sedm dní plné aktivního odpočinku na sjezdovkách. Ne všechna lyžařská střediska vyhovují rodinám s dětmi, a proto budete muset cílovou destinaci pečlivě vybírat. Pakliže vám české ski areály nevyhovují poměrem kvalita/cena, můžete s celou rodinou vyrazit do rakouských, italských či švýcarských Alp. V následujících řádcích vám představíme lyžařská střediska, která vítají nejmenší lyžaře s otevřenou náručí.

Rakousko

Pakliže vás láká nejbližší lyžování v Rakousku, dovolujeme si vám představit romantický areál Gasteinertal s venkovskou atmosférou. Středisko pojímá stovky kilometrů upravených sjezdovek a prostory pro příznivce snowboardingu. Lyžařské centrum Angertal, které je součástí tohoto rakouského ski reálu, je zasvěcené nejmenším sportovcům. Ve své podstatě se jedná o rozsáhlý dětský park s jídelnou, hernou a novou freeridovou skirout.

Švýcarsko

Velice populárním střediskem ve Švýcarsku je Davos. Ski reál, který je pro rodiny s dětmi přívětivý, nabízí perfektní občanskou a turistickou vybavenost. Samotným srdcem rozsáhlé oblasti je Parsenn, kam míří začátečníci, pokročilí, ale i rodiny se svými ratolestmi. Lyžování ve Švýcarsku si zamilují i ti nejmenší, neboť některé sjezdovky jsou nejistým malým lyžařům naprosto přizpůsobené obtížností.

Itálie

Z italských končin nemůžeme opomenout perlu tamních Alp – Livigno. Rozprostírá se na pomezí Švýcarska a Itálie. Ski areál slibuje luxusní zázemí pro všechny typy lyžařů. A když říkáme všechny, tak máme na mysli i vaše děti. Ať už si vyberete Itálii, Rakousko či Švýcarsko, máte se na co těšit. Lyžování v těchto zemích je cenově přijatelné a můžete si být jisti vysokou kvalitou nabízených služeb. Nebude litovat zkušený tatínek, začínající maminka, ani malé a nebojácné děti.

Publikováno: 27. 11. 2015

Kategorie: Cestování s rodinou

Autor: Alena Pánková