Jak vybrat sportovní oblečení pro dítě

Již dávno jsou doby, kdy sportovní oblečení patřilo výhradně sportovcům. Dnes už si toto oblečení pořizují všichni, kteří se ve svém volném čase chtějí cítit pohodlně a příjemně. Sportovní oblečení zaručuje volnost pohybu a dostatečný komfort, ať už při sportovním vyžití nebo ve volném čase.

Nezanedbatelné je samozřejmě i praktické a zdravotní hledisko, například při výběru vhodného sportovního obutí. Sportovní oblečení je vhodné jak pro děti, ženy i muže. A ani na věku nezáleží. Dnes se takto obléká i spousta aktivních seniorů. Je však jasné, že do sportovního oblečení či obutí budeme muset investovat. Ovšem při správném výběru se nám to vyplatí jak v podobě kvality materiálu, tak i v komfortu nošení.

Sportování s dětmi

Stále více rodin začíná preferovat aktivní způsob trávení volného času s dětmi. Vyrážejí s nimi na dovolenou na kole či do hor nebo na jinak sportovně zaměřené pobyty. Na dovolené nebo ve volném čase tráví rodiče s dětmi i několik hodin denně zvýšenou aktivitou, a proto je nutné, aby se i tak děti cítily pohodlně, neprochladly nebo se nepřehřály. Z toho důvodu je vhodné pořídit nejen dětem kvalitní termoprádlo. Tento systém oblékání je založen na dostatečném odvodu potu z těla a následné ochraně proti povětrnostním vlivům. Termoprádlo, neboli funkční prádlo má schopnost dobře odvádět pot od těla, předávat jej další vrstvě oblečení, která shromažďuje vlhkost a postupně ji transportuje dál do další vrstvy. Termoprádlo je antialergické, tělu příjemné, výrazně zlepšuje mikroklima pokožky a přispívá ke spokojenosti a pohodě celého našeho organismu. Termoprádlo je proto vhodné pro sport, rekreaci, práci, ale i pro běžné nošení.

Neméně důležité je věnovat pozornost vhodnému výběru sportovního obutí. Sportovní obuv musíme vybírat přesně dle požadavků sportovního odvětví, pro který sportovní obuv vybíráme. Pokud sportujeme v halách a tělocvičnách, vybíráme vždy z nabídky modelů pro sálovou obuv. Holdujeme-li běhu, je nutné sportovní obuv na běh vybírat pečlivě dle povrchu, váhy, pronace a dalších kritérií.

Sportovní obuv pro děti, mámy i táty

Kvalitní a dobré boty dokáží vhodně zafixovat kotník (menší riziko zranění než u normálních bot) a také tlumit sílu, kterou působíte při došlapování na povrch. Platí pravidlo, že na jakémkoliv sportovním vybavení by se nemělo šetřit, ale u bot to platí dvojnásob. Při koupi je dobré udělat si čas a zajít do specializovaných prodejen, kde by nám měli poradit odborníci. Určitě by se vás měli zeptat, do jakého terénu budete sportovní obuv používat, jaká je vaše váha (z toho plyne typ odpružení podrážky), jste-li začátečník nebo pokročilý atd. Samozřejmostí je vyzkoušení obou bot a krátká procházka po obchodě. Boty zkoušejte s ponožkami. Většinu bot vám sice v obchodě bez ponožek vyzkoušet vůbec nedovolí, u sportovní obuvi je to ale naprostá nutnost. Ideální je přitom přesně ten typ a druh ponožek, ve kterých obvykle sportujete. Tak budete mít větší šanci vybrat pohodlnou, dostatečně prostornou obuv.

Mezi nejoblíbenější značky sportovní obuvi určitě patří boty Adidas. Je to léty ověřená značka nejen sportovní obuvi. Nabízí kvalitní sportovní oblečení, sportovní doplňky, boty pánské, dámské, ale i sportovní boty Adidas, jež jsou určené dětem.

Při výběru vhodných sportovních bot pro děti je nutné si uvědomit, že dětská noha není jen zmenšenou verzí nohy dospělého člověka. Funkční konstrukce dětské obuvi je důležitější, protože dospělý člověk potřebuje botu, která se přizpůsobí tvaru jeho nohy, zatímco dětská noha se teprve formuje, a proto je velice zranitelná. Samozřejmostí by měla být měkká a flexibilní podrážka, vzdušná a tvarovaná stélka. A důležitý je hlavně pevný opatek, který zaručuje správné držení nohy ve správné poloze.

Publikováno: 09. 07. 2012

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Alena Pánková

Tagy: boty Adidas | sportovní oblečení | sportovní obuv