5+1 tip na výběr skříně na oblečení

Bez skříně to v ložnici nejde, ale jak vybrat tu správnou? Ačkoliv se výběr skříně na první pohled jeví jako jednoduchá záležitost, v praxi může být hledání vhodného kousku mnohem složitější. Zda sáhnete po prvním nábytku, který se vám připlete do cesty, nebo si naopak dáte záležet a dodržíte základní kritéria výběru, je na vás. Abychom vám to usnadnili, připravili jsme pro vás několik tipů.

Vnitřní uspořádání prvků

Skříň si pořizujete proto, abyste v ní uskladnili co nejvíce věcí. Musí se přizpůsobit ona vám a ne naopak. Proto byste měli pečlivě volit vnitřní vybavení v podobě polic, výsuvných šuplíků, tyče na pověšení ramínek, drátěných systémů a dalších prvků. Předem si ujasněte, co všechno budete ve skříni mít a podle toho zvolte její vnitřní uspořádání.

Výška skříně

Máte doma málo místa? Jednoduchá rada zní: pořiďte si co nejvyšší skříň a využijte potenciál prostoru. Na druhou stranu však počítejte s horším přístupem do horní části skříně. Pravděpodobně se neobejdete bez schůdků.

Pojezdové mechanismy

Že jste nikdy při výběru skříně neřešili kvalitu pojezdových mechanismů? Měli byste začít, neboť právě ty mají zásadní vliv na uživatelský komfort. Není nic horšího než šuplíky, které se vysouvají jen horko těžko. Kvalitní pojezdový mechanismus výrazně usnadní manipulaci a vykouzlí vám úsměv na tváři vždy, když šuplík otevřete a zase zavřete.

Stabilní konstrukce

Co dodat ke stabilitě? Snad jen to, že nikdo netouží po skříni, která se kymácí. Proto jsou dobrou volbou vestavěné skříně, které jsou zajištěny ke zdi.

Typ dvířek

Zda zvolíte křídlové, nebo posuvné dveře, by nemělo záležet pouze na vašemu vkusu, ale především velikosti okolního prostoru. V menších místnostech oceníte úsporu místa, kterou vám zajistí posuvné dveře. Dejte si však pozor na kvalitu pojezdového mechanismu – dveře nesmí být hlučné.

Dopřejte si skříň se zrcadlem

Jak zní závěrečný tip? Skříň můžete využít i jako pomocníka při každodenním oblékání a ladění outfitu. Stačí, když si dvířka opatříte zrcadlem. To navíc opticky zvětší prostor v místnosti, což je další velké plus.

Publikováno: 21. 08. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Pánková