Rozviňte talent svého dítěte

O tom, že bychom našim dětem dali první i poslední není pochyb. Milujeme je a snažíme se tak vychovat z nich slušné lidi, kteří nebudou mít problém uplatnit se v životě. Naší výchově však jen zřídka pomáhá televize a počítač. Vaše dítě by mělo svůj čas trávit smysluplně a měli byste dbát, aby nesedělo hodiny jen před monitorem, či televizí. Počítačová gramotnost je dnes velmi důležitá, to však neznamená, že každou volnou chvíli stráví Vaše dítě za počítačem. Motivujte ho i k jiné činnosti.

Pomoci vyhnout se i pozdějším problémům se záškoláctvím a nesprávným kamarádům se můžete díky různým kroužkům. Jelikož nemůžeme celé dny sedět doma a věnovat se našim ratolestem, podpořte jeho zálibu a rozviňte jeho talent přihlášením na vhodný kroužek.

Je přitom jedno, jestli miluje sport, rádo kreslí nebo pozpěvuje kudy chodí, prostě to musíte využít. Vaše dítě bude mít částečně vyplněný volný čas a Vy se v práci nebudete obávat kde se právě toulá.

Specifickým talentem je samozřejmě hudba. Její rozvoj je důležitý, avšak i finančně náročnější než jiné koníčky. Pokud u Vašeho dítě pozorujete hudební nadání, rozviňte jeho talent. Přihlášení do hudební školy je však jen začátek. Důležité je vybrat ten správný nástroj. Odborníci ve škole Vám pomohou, avšak myslete i na přání Vašeho prcka. Dá se sice snadno ovlivnit okolím a televizí, ale i tak si ho poslechněte. Nákladným nástrojem jsou například bicí. Sice si může doslova vybít přebytečnou energii, myslete však i na svůj sluch a sousedy. Vhodnějším a levnějším nástrojem může být oblíbená kytara.

Publikováno: 11. 09. 2013

Kategorie: Děti a rodina

Autor: Alena Pánková