9 nádherných nápadů, jak vyzdobit dětský pokoj v rámci rozpočtu

Studentka

Pokud chcete vymalovat dětský pokoj, můžete si vybrat z mnoha nápadů. Pokud si myslíte, že to bude nákladné, nemusíte se bát, existuje spousta cenově dostupných možností. Pěkně vyzdobený pokoj bude vašemu dítěti vždy přinášet radost a štěstí.

Při zařizování dětského pokoje byste měli být kreativní a praktičtí. Je to něco jiného než zařizování pokoje dospělého, protože je třeba brát ohled na skladování a bezpečnost. Zapojte do projektu své dítě, protože to pro něj bude zábavná činnost a naučíte ho, jak je důležité uklízet, odkládat věci a udržovat svůj pokoj v čistotě.

Pokud vám došly nápady, zde je několik tipů na rekonstrukci dětského pokoje s omezeným rozpočtem:

Stavba polic

Je zřejmé, že je to dobrý nápad. Někteří rodiče se však mohou domnívat, že děti nerady používají police. Mnoho dětí naopak rádo čte knihy a ocení, když mají přehlednou polici, ze které si mohou snadno vzít své oblíbené romány a příběhy.

Výhodou polic je, že je lze instalovat až ke stropu, což umožňuje získat více úložného prostoru. Pokud však stavíte police, které sahají až ke stropu, ujistěte se, že jsou vaše děti ve věku, kdy mohou bezpečně dosáhnout na předměty, které jsou výše.

Nechť jsou sedadla úložnými prostory

Vyměňte standardní malé židle za židle ve tvaru krabice, které mají dutý vnitřek. Na trhu jsou k dispozici různé židle vhodné pro děti, které jsou vybaveny úložnými prostory, kam si děti mohou uložit své oblíbené věci.

Pokud se však rozhodnete skříňky používat, ujistěte se, že jsou vaše děti dostatečně staré, aby je mohly bezpečně používat. U batolat hrozí, že si o dvířka skříněk poraní prstíky, a mohou být v pokušení napodobovat jejich zabouchnutí.

Využijte stávající věci

Můžete si pořídit nová úložná řešení, která spojují praktičnost a dobrý design interiéru, ale bylo by to nákladné. Levnou alternativou je použití věcí, které již máte, k uložení věcí vašeho dítěte.

Pokud máte staré knihovny, můžete je znovu využít k vytvoření horizontálních úložných boxů pro uložení dětských hraček. Nemusí to být příliš přísné, ale je dobré začít dítě učit, jak udržovat svůj pokoj v čistotě a pořádku.

Hračky a knihy uložte do úložného prostoru v kostce

Úložné kostky jsou vynikajícím způsobem, jak vystavit atraktivní předměty a uložit knihy a hračky. Pokud rádi děláte kutilské projekty, můžete si postavit vlastní krabice ke zdi a zbytky barvy použít k vymalování vnitřku některých krabic zářivou barvou.

Malování pruhů v policích

Přestavte studijní prostor svého dítěte tak, že na stěny namalujete pruhy v jasných barvách a zvýrazníte police nad jeho psacím stolem. Použitím zbytků barev z minulých projektů můžete ušetřit peníze.

Nalepte samolepku na zeď

Máte na stěně volné místo? Zpestřete ho pomocí samolepky na zeď. Pro dětský pokoj je k dispozici spousta skvělých vzorů, které se mnohem snadněji lepí než tapety.

Dejte si tapetu s nakreslenými rámečky

Jedná se o jedinečnou tapetu, která umožňuje kreslit na ní Umístěte ji do dětského pokoje, abyste jim pomohli vyjádřit jejich představivost. Můžete také ušetřit peníze za rámy obrázků tím, že na "rámy" tapet připevníte výtisky.

Přidejte doplňky, které přitahují pozornost

Jednoduchá dekorace, například pestrobarevný závěs zavěšený na zdi, může dětskému pokoji dodat zábavný a atraktivní nádech. Pokud jste zruční ve vykrajování, můžete vytvářet zajímavé vzory a řemesla s látkou nebo papírem. Potřebujete pouze spolehlivý vysekávací stroj Vytvářejte přáníčka, výstřižky a návrhy květin, zvířat, sněhových vloček a mnoho dalšího. Zavěste je nebo připevněte na stěny, nábytek a jiná vhodná místa.

Použijte barevné úložné boxy

Obyčejné police můžete ozvláštnit přidáním barevných úložných boxů. Máte-li navíc místnost, která je celá bílá, můžete zavěsit stylový provázek, který dodá prostoru živější atmosféru.

Vezměte své dítě s sebou a začněte zdobit jeho pokoj s těmito zábavnými a úspornými nápady. Rádi pomohou s projektem a budou mít radost, až uvidí nový a vylepšený pokoj.

Publikováno: 09. 03. 2023

Kategorie: Děti a rodina

Autor: Alena Pánková