Průvodce výběrem kvalitní kojenecké lahve

Pokud nemůžete své miminko kojit, nebo je potřeba příkrmů, čeká vás nákup kojenecké lahve. Měla byste vědět, že je třeba si dát pozor hned na několik jejich vlastností a je potřeba pořídit i další vhodné doplňky. Jak při výběru neudělat chybu a co vše byste měla mít? 3 důležité vlastnosti správné kojenecké lahve
  1. Materiál
Na trhu jsou kojenecké lahve z plastu a skla. Z hlediska trvanlivosti i užívání jsou lepší volbou lahve plastové. Plast je odolnější proti nárazu a je podstatně lehčí. Plastové lahve mají i lepší izolační vlastnosti.
  1. Tvar
Je třeba si dát pozor, aby lahvička měla ergonomický tvar, aby se vám dobře držela. Pokud vybíráte lahvičku pro starší dítě, které již umí pít samo, jsou vhodným doplňkem úchytky na straně lahve.
  1. savička
Aby dítě mohlo z lahve dobře pít, je extrémně důležité, aby savička tvarem připomínala prs. Lahvička by měla mít i ventilační otvor, který zajistí únik vzduchu a současně plynulé sání tekutiny. Snižuje se tím riziko koliky. Kde s jistotou? Velmi kvalitní kojenecké lahve i jiné potřeby pro miminka nabízí značka Avent. Její výrobky patří k nejprodávanějším především díky vysoké kvalitě a současně i přiměřené ceně. Všechny produkty Avent prochází náročným testováním, aby splnily ty nejvyšší nároky. Jsou vyráběny ve Velké Británii. TIP: Je určitě lepší, když si pořídíte sadu lahviček. Budete si moci jídlo pro vaše miminko připravit dopředu. Platí také, že by se neměla používat stejná láhev na mléko, na čaj apod. Co ještě musíte mít? Do vaší výbavy by měl patřit i sterilizátor a ohřívač kojeneckých lahví. Bez nich není možné zaručit, že lahve budou vždy dokonale čisté. Značka Avent nabízí i velmi praktické sterilizátory a ohřívače kojeneckých lahví do mikrovlnné trouby i do auta. Vhodným doplňkem jsou také termoobaly a termosky, které oceníte zejména na cestách.

Publikováno: 01. 07. 2015

Kategorie: Nezařazené

Autor: Alena Pánková