Originální šité dárky pro dospělé

Ručně vyráběné dárky jsou dnes velmi populární. Obdarovaný uvidí, že jste si s dárkem dali opravdu práci a že Vám na něm záleží. Šicí stroje doma využijete na spoustu způsobů a vždy je dobré, mít doma alespoň jeden. Nemusíte se však obávat, že se strojem nebudete umět pracovat. Šicí stroje pro začátečníky mají velmi jednoduché ovládání a zvládnete s nimi téměř cokoliv.

Zástěry a utěrky

Jsou skvělým doplňkem do kuchyně. Pokud máte v okolí někoho, kdo velmi rád vaří, tento dárek rozhodně nebude chybou. Na zástěru a utěrky budete potřebovat overlock. Na přišití kapsy, se více hodit prádlový steh, který umí coverlock. Pokud budete chtít na zástěru našít například jméno, je zapotřebí šicí stroj, kterým výšivku vyšijete, nebo řezací plotr, který písmena vyřízne a vy je poté můžete přišít, nebo nalepit. Pokud se však nebojíte pustit se i do složitějších kousků, vyzkoušejte vytvořit kuchyňské rukavice. Nezapomeňte však zakoupit vatelín s vysokou gramáží, aby jste vytvořili nejen krásný, ale hlavně bezpečný dárek.

Povlečení

Povlečení patří k nákladnějším položkám, kvůli množství použitého materiálu. Pokud si ovšem chcete dát záležet, nebojte se experimentovat s použitými materiály. Přírodní materiály se opět vrací do hry a lněné povlečení oceníte jak v létě, tak v zimě. Jejich ušití patří k těm jednodušším, pouze sešíváte 2 kusy látky k sobě strojem overlock, kterým poté můžete i přišít zip.

Látkové tašky

U tašek je důležité vybrat kvalitní materiál. Vysoká gramáž bavlny na m2 je žádoucí, pokud by jste vybrali nekvalitní materiál, taška se velmi brzo zničí. Se strojem overlock zvládnete jednoduchý postup na ušití látkové tašky, jeho pevný steh zajistí, že taška udrží i těžší nákupy a jejich zdobení už je pouze na Vás. Můžete je pomalovat fixami, barvami na textil a nebo využít řezací plotr a nechat si Vámi zvolený design vyřezat. Výhodou řezacího plotru je, že některé modely obsahují skener, můžete si tak vytvořit Vás originální design.

Publikováno: 06. 05. 2020

Kategorie: Naše tipy

Autor: Alena Pánková