Jak využít vánoční osvětlení v bytě

Vzpomínáte si na vánoční tmavé večery, kdy procházíte nebo projíždíte kolem krásně osvětlených domů? Vyvolávají pocit bezpečí a rodinné vánoční pohody, dokážou vykouzlit úsměv na tváři a rozzářit pochmurnou atmosféru zimních dní. Jsou kouzelné. Pokud bydlíte v bytě a smutníte, že nemůžete ozdobit celý svůj dům, pokusíme se vám dnes vysvětlit, že nedostatek prostoru vás nijak neomezuje. Blikající světýlka splní svůj účel i v interiéru.

Vánoční osvětlení hraje svou roli

Vánoce by nikdy nebyly kompletní bez světelných řetězů, svíček, blikajících hvězdiček a adventních věnců. Vánoční osvětlení hraje roli už hodně dlouho. Nejdřív lidem sloužily pouze svíčky, po vynálezu žárovky přišly první vánoční řetězy. Dnešní možnosti jsou daleko rozmanitější. V interiéru je nejvýraznějším vánočním prvkem stromeček a na něm by světýlka neměla chybět. Raději to moc nepřehánějte s barvami, lépe vypadá, když je řetěz jen jednobarevný (bílá, žlutá) a odstín určí až ozdoby. Dále byste neměli zapomenout na adventní věnec, svícny a svíčky všech tvarů. Z LED světýlek pak lze využít různé závěsné hvězdy, světelné soby, anděly, stromečky a v neposlední řadě světelné řetězy. Ty se dají rozvěsit na futra, poličky, skříně, … Překrásně vypadá například světelný déšť pověšený od stropu. Další tipy, kam pověsit osvětlení, vám poskytne vánoční výzdoba inspirace.

Vánoční výzdoba bytu může být vidět

Máte-li v plánu podělit se o svou výzdobu s kolemjdoucími, vyzdobte okno. Použijte k tomu řetězy, žárovky ve tvaru rampouchů, závěsné svítící hvězdy a jiné vánoční osvětlení. Vždy sáhněte po LED variantě, která má menší spotřebu a dlouhou výdrž. Barvy zkuste sladit se zbytkem výzdoby, platí tady to, co jsme zmiňovali u stromečku – lépe vypadá jednobarevné světlo a barevné doplňky. Záleží však pouze na vašem vkusu. Možnosti jsme si představili a teď už je to jen na vás. Vyberte letos dekorace včas a věnujte čas Vánoc své rodině. Tak by to přece mělo být.

Publikováno: 14. 09. 2016

Kategorie: Naše bydlení

Autor: Alena Pánková