Co spojuje křtiny a náušnice?

Narodilo se ve vašem okolí dítě? Čekají vás křtiny? Byli jste poctěni úkolem jít za kmotra nebo se jen budete účastnit jako host? Ať tak, či tak, pakliže se narodí holčička, bývá nepsaným pravidlem, že se jako dar přinášejí dětské náušničky. Staré dobré pravidlo, které se nemění. Dětské náušnice nesmí chybět na žádných křtinách. Křtiny mají svůj velký význam náboženský, kdy se malý človíček stává božím dítětem, je zbaveno dědičného hříchu a přijato do společenství církve. To se neobejde bez oficialit a pořádné oslavy.

Jaký dárek ke křtinám vybrat?

Jako dárek k tomuto ceremoniálu se používají nejčastěji zlaté náušnice pro dívku a křížek jako přívěsek na řetízku pro chlapce. Design code přitom není předem daný. Etickým protokolem není předepsáno, o jaký typ má jít, zda-li jsou vhodné zlaté kroužky nebo třeba dětské náušnice srdíčka. Proti gustu žádný dišputát. Vše je na volbě dárce. Obecně se doporučuje, aby byly pořízeny takové náušnice, které dítě v dohledné době využije. Což znamená, že není vhodné darovat náušnice vhodné pro dospělou ženu, které rodiče uloží na dalších dvacet let do trezoru. Vhodné je vybrat šperk, který může obdarovaná užívat ihned.

Abyste nešlápli vedle

Není na místě myslet si, že dětské náušnice jsou méně hodnotné, než šperky pro dospělé a nebo že je v jejich sortimentu omezenější výběr. Velmi pestrou nabídku tvoří klasické dětské motivy na zapínají vpředu, kruhy, srdíčka, kytičky, motýlci a další. Mezi nejoblíbenější typ, se kterým nešlápnete nikdy vedle, jsou dětské náušnice kroužky, jež by neměly chybět v žádné šperkovnici malé holčičky a potažmo dospívající slečinky. Křtiny jsou ideální příležitostí, jak darovat k novému životu krásný šperk, který dívka určitě užije a který bude posléze uschován na památku, aby jí po zbytek života připomínal den, kdy byla pokropena svěcenou vodou a všem přítomným ukápla nejedna slza štěstí.

Publikováno: 13. 03. 2020

Kategorie: Děti a rodina

Autor: Alena Pánková