Vlastní kokosový olej nebo chutná pasta? S lisem na olej žádný problém!

Kokosový olej a různé zdraví prospěšné přípravky ze sezamových, nebo mandlových semínek jsou v současnosti v spojení s preferencí zdravého životního stylu velice populární a oblíbené mezi širokou skupinou konzumentů potravin. Od jejich koupě však možná ustoupíte v důsledku vysokých cen těchto výrobků v potravinách. Vy si je však můžete vyrobit sami doma za pomoci velmi užitečného, ale zároveň jednoduše použitelného nástroje.

Máme tím na mysli lis na olej. Tento výrobek se už samozřejmě s většími obměnami používá v průmyslné a hromadné výrobě oleje dlouhá staletí, v současnosti však přichází do Vašich domácností! Velmi praktický lis na olej dokáže vylisovat různé druhy olejových semínek, ale také dokáže vyrobit pastu ze sezamu nebo třeba také buráků, čímž vzniknou na talíři chutné a zdravé pomazánky a burákové máslo. Nejde jenom o samotné lisování oleje a semínek za pomocí vlastního lisu. Kontext je totiž trošku širší, jelikož jde o demonstraci zdravého životního stylu, kde si lidé zakoupením těchto lisů vybrali jednu z jeho zajímavých alternativ. Získávají tak především zdravotní i finanční výhodu v tom důsledku, že díky jednorázové investici do lisu a nákupu ne tak drahých semínek si mohou sami vyrábět kvalitní olej nebo pastu.

Zmiňovali jsme již možnost výroby sezamové nebo burákové pasty, určitě Vás však zajímá také možnost výroby vlastního kokosového či mandlového oleje. Nejprve potřebujete zakoupit semínka na výrobu těchto olejů, často jsou však také nabízeny jako příslušenství k lisu na oleje. Příznivé zdravotní účinky kokosového oleje jsou nepopíratelné – kladně působí na náš metabolizmus, dodává tělu potřebné látky a je mnohem zdravší než klasický olej ze slunečnic.

Pokud Vás zaujali výhody lisu na olej, tak navštivte internetovou stránku www.lisnaolej.cz, kde jsou v ponuce velmi zajímavé a kvalitní lisy na olej, které Vám dopřejí možnost na vyrobení chutného oleje nebo pasty! Náš tip: lněné semínko - bohatý zdroj omega 3 kyselin.

Publikováno: 13. 06. 2013

Kategorie: Lifestyle | Zdraví a krása

Autor: Alena Pánková