Nejlepší místa v Chorvatsku? Víme, která to jsou!

Chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou? Pokud by měla být u moře a zároveň v dojezdové vzdálenosti autem, pravděpodobně nakonec zvolíte Chorvatsko. Na druhou stranu nejde o žádný kompromis, ale o plnohodnotnou turistickou destinaci, která má co nabídnout. Chlubí se krásnými plážemi, dechberoucí přírodou a pohodovou atmosférou. To vše můžete mít za velmi výhodnou cenu. Otázkou je, kam se v Chorvatsku vydat, když je na výběr tolik lokalit… O těch nejlepších se dočtete v následujících řádcích! Představy lidí se liší a každý preferuje něco trochu jiného. Někomu jde o nádhernou písečnou pláž, někomu zase o klidné místo. Pro mladé lidi je většinou podstatná přítomnost zábavních center, klubů a diskoték.

Dovolená s dětmi

Pro rodinu s dětmi jsou ideální letoviska poblíž příjemných pláží – ideální je písek nebo velmi drobné kamínky. Zároveň je podstatný i pozvolný vstup do moře. Těmto požadavkům odpovídá poloostrov Istrie, konkrétně Medliin a Umag. Dále také letovisko Baška Voda na ostrově Krk, Omišská riviéra a ostrov Brač. V některých letoviscích se nachází atrakce pro menší děti – vodní prolézačky, tobogány apod.

Blízké destinace

Je-li vaší prioritou krátká cesta, vydejte se do letoviska Rabac nebo Opatija na Istrii. Kombinace průzračného moře a stylového ubytování se nachází přibližně 900 km od Prahy. Za zmínku však stojí i další blízké destinace – Novi Vinodolski, Crikevnica a Selce.

Poklidná dovolená

Milovníkům klidu a pohody doporučujeme dovolenou na menších chorvatských ostrovech. Spíše než na turisty a zábavní centra narazíte na pěknou přírodu. K nejvyhlášenějším lokalitám patří ostrovy Lošinj a Cres, které jsou součástí Kvarnerských ostrovů.

Za zábavou

Chorvatsko má co nabídnou i mladším generacím a turistům, kteří milují rušný noční život. Na seznamu nejrušnějších míst najdete Trogir, Dubrovnik, Split či ostrovy Brač a Hvar. Další skvělé tipy najdete na www.newtravel.cz.

Publikováno: 14. 06. 2016

Kategorie: Cestování s rodinou

Autor: Alena Pánková