Jak zařídit dětský pokoj?
Dětský pokoj je světem našich ratolestí, a proto jim dělá velkou radost, když se mohou jakýmkoliv způsobem podílet na jeho úpravách. Čím více necháme prostor v zařizování svým potomkům, tím více se s pokojíčkem sžijí a budou si ho vážit. Dospělí mají zpravidla jasnou představu o podobě této místnosti, která ale často nekoresponduje s přáním dětí.
Děti mají rády pastelové barvy, chlapečci modrou a zelenou a holčičky fialovou a růžovou, a proto se vyvarujte vybavovat pokojíček nábytkem přemíry černé, hnědé či šedé barvy. K živým barvám snadno zakoupíte i nejrůznější doplňky jakými jsou dětské lustry, lampičky, koberce, závěsy, povlečení aj. Naše dítka se ráda obklopují svými hrdiny, ať už ve formě tapet, obrázků, samolepek, plyšových hraček, které se s jejich postupujícím věkem dají snadno vyměnit. Tak docílíme radikální změny, aniž bychom museli měnit rozvržení pokoje.
Rodiče si přejí, aby dětský pokoj splňoval komplexní prostor pro učení a psaní domácích úkolů, hraní, setkávání se s přáteli a odpočinek, a přitom nepůsobil neútulně. Místnost se snaží vybavit nábytkem v nadčasovém stylu, jež bude umožňovat růst s dětmi. Barvy psacích stolů, skříní, knihoven, postelí či jiného nábytku upřednostňují v neutrálních odstínech jako jsou např. bílá, šedá, vanilka, buk, dub, třešeň. Vybavení kombinují sytě červenými, oranžovými, fialovými, růžovými, modrými nebo hráškově či limetkově zelenými doplňky.
Na našem trhu je k dispozici pestrý výběr praktického i designového nábytku s dostatkem úložných prostor rozličných tvarů a barevného provedení. Dětský nábytek by měl být kvalitně zpracovaný (začištěné okraje, dobře dotažené šrouby a úchyty), bezpečný (oblé hrany a rohy) a stabilní, funkční (dostatek přihrádek a šuplíků), zdravotně nezávadný, podporovat zdravý vývoj dětí a plně vyhovovat jejich potřebám.
Publikováno: 19. 01. 2015 / Aktualizováno: 31. 05. 2023
Kategorie: Děti a rodina