5 skvělých způsobů, jak se bránit před komáry

Nejen v létě, ale také na podzim berou komáři naše domácnosti útokem a je jen na nás, zda se od nich necháme utlačovat. Způsobů, jak s tímto otravným hmyzem zatočit a ukázat mu, kdo je v domě pánem, se přitom nabízí víc než dost. Chcete-li se tomuto nepříjemnému bodavému hmyzu dostat na kobylku, budou se vám hodit následující tipy. Jsou jednoduché a efektivní.

Pořiďte si sítě do oken

Komáři se dovnitř dostávají přes okna a dveře. Pořídíte-li si sítě proti hmyzu, zamezíte jim v přístupu. Kromě toho se zbavíte i much, včel, vos a dalších zástupců hmyzí říše. Výhodou sítí je, že budete moct nepřetržitě větrat, což přijde vhod především v létě. Tip: sítě, ale také nové parapety do oken a související sortiment zakoupíte na www.rolety-site.cz

Používejte éterické oleje

Komáry můžete zahnat také pomocí aromatické vodové lampičky. Nemají rádi éterické oleje a zdaleka nejvíce jim nevoní ty s příměsí citronu a citronely (citronové trávy). Jedná se levné a přitom funkční řešení. Na druhou stranu zřejmě nebudete aromalampu využívat po celý den.

Dejte za okna masožravé květiny

Věděla jste, že v Provence dávají do oken levandule, aby jimi odpudili škorpióny? Vy se můžete inspirovat a využít masožravky, které mají jedinečnou schopnost – umí přilákat většinu hmyzu poletujícího kolem.

Zapojte si do zásuvky odpuzovač

Jednou z možností, jak odpudit komáry, je použití ultrazvukového odpuzovače, případně automatického rozprašovače se směsí, která komárům nevoní. Dejte si však pozor na složení, některé výrobky mohou obsahovat agresivní či rakovinotvorné látky.

Využijte svůj mobil

Jak se zbavit komárů pomocí mobilního telefonu? Stačí si stáhnout příslušnou aplikaci a nechat ji během noci běžet. A jaký z výše uvedených způsobů preferujeme my? Kombinaci sítí do oken a masožravek za okny.

Publikováno: 10. 09. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Pánková

Tagy: jak se zbavit komárů