Vybírejte hračky zodpovědně

Narození miminka je v každém případě radostnou a nevšední událostí. Není divu, vždyť na svět přichází nový člověk, jež je čistý jako list nepopsaného papíru a je jen pouze na rodičích, jaké řádky do něho vypíší. Nepopíratelně nejdůležitější je kontakt dítěte s rodičem, ten totiž nenahradí nic, o tom žádná. Skvělou a nepostradatelnou součástí každého dětství jsou však i hračky. Není ovšem hračka jako hračka a výběr každé z nich je velice důležité zvážit.

Nechte děti hrát si chytře

Hračka je synonymem nejen pro zábavu a nekonečné hry ratolestí, je také důležitou didaktickou pomůckou, prostřednictvím které se děti učí logicky uvažovat, přemýšlet,psát, číst, poznávat barvy a tvary a také rozvíjet jemnou motoriku. Didaktické hračky jsou vhodné pro děti už od útlého věku. S didaktickými hračkami zažijí děti neuvěřitelnou spoustu zábavy.

Písmena a číslice v roli dětských kamarádů

Didaktické hračky napomáhají dětem při čtení prvních řádků a dokonce je naučí i matematické počty a to vše nenásilně formou veselé a poutavé hry. Tyto hračky zpravidla obsahují magnety v podobě písmen celé abecedy i číslice, díky nimž může dítě začít se skládáním prvních slůvek a vět.

Aby ručičky poslouchaly

Pohyb dítěte je zpočátku nemotorný a dá to pořádnou práci a dávku soustředění, aby chrastítko zůstalo pěkně v ručičce. S postupem času však dítě sílí a právě v rozvoji motoriky a zručnosti jsou mu nápomocny didaktické hračky. Hračky zaměřené na rozvoj pohybových vlastností dítěte jsou především ve formě skládačky a vkládačky a samozřejmě také nejrůznějších vozítek, které se stanou skvělou oporou při každém dobrodružství malého uličníka.

Didaktické hračky blahodárně působí i na rozvoj smyslů. Při hře tak dítě zapojuje zrak, sluch, hmat i paměť a hra se tak stává přínosem pro jeho zdravý růst a rozvoj.

Pořiďte dětem chytré hračky.

Přidat komentář