Korálkování je kreativní činnost, která vás bude bavit a možná i živit!

Téměř všechny ženy bezmezně milují šperky a řada z nich dokonce natolik, že vyrábí vlastní. Pokud jste propadla myšlence na vlastní ozdoby, věnujte pozornost korálkování. Jedna z nejrozšířenějších kreativních technik výroby šperků vám otevře úplně nové možnosti. Prozradíme vám vše, co byste o korálkování měla vědět a kde korálky seženete za skvělé ceny.

Korálky patří k nejpoužívanějším komponentům, které se při výrobě šperků používají. Nejstarší korálky vyráběli naši předkové z hlíny a poté z mastku, který umožňoval snazší tvarování, leštění a provrtávání. Doslova revolucí ve světě korálkování byla výroba prvních korálků ze skla, o což se někdy v průběhu 13. století zasloužili Benátčané.

Šperky z korálků lze vyrobit různými technikami. K základním patří navlékání na lanka, paměťové vlasce a dráty. Další základní technikou je ketlování, které spočívá ve spojování korálků nýty a jehlami pomocí kleští. Pokročilejší tvůrkyně šperků využívají techniku šití. Jde o náročnější, ale velmi efektní způsob, jak vytvořit krásné kreace.

A proč byste měla propadnou korálkování právě vy? Pokud vás baví kreativní činnosti, okamžitě si korálky zamilujete. Práce s nimi je odpočinková a výsledkem jsou krásné šperky, které nikdo jiný nemá.

Můžete si vytvořit náramky, náhrdelníky a spoustu dalších šperků, a to s minimálními vstupními náklady. Důležitý je především čas, který do korálkování investujete.

Když budete šikovná, jistě se vám podaří šperky prodat a přivydělat si zajímavou částku. Ty nejšikovnější ženy se výrobou šperků z korálků slušně uživí. Pro jiné jde o atraktivní přivýdělek na mateřské dovolené.

Kvalitní komponenty všeho druhu seženete u specializovaného prodejce na www.ceske-koralky.cz. Stačí si vybrat korálky, které se vám líbí ze všech nejvíc, a pustit se do díla. Fotografie svých výtvorů nám můžete poslat – rádi je zveřejníme.

Přidat komentář