Vánoční atmosféru pomůže navodit kytara aneb Začněte s ní také!

Kdo ještě nikdy nezpíval žádnou koledu? Samozřejmě, takového člověka bychom asi nenašli, i když o hodinách hudební výchovy na základních a středních školách se dá pochopitelně hovořit o jisté míře nedobrovolnosti. V kruhu rodinném si ale každý rád zapěje nějakou známou melodii, že? Purpuru nebo i další hitovky, se kterými vyrůstal nebo prožíval pěkné chvíle se svými rodiči. Zkusíte si je někdy zahrát na kytaru? Nebojte se, je jasné, že žádný učený z nebe nespadl, ale právě mistrovství v hraní na tento hudební nástroj je nejvíce ceněné. Kdo by neznal pana Hendrixe…

Kytarová koleda je o mnoho zábavnější

Zpívání v plném kostele nebo rodinném kruhu? V každém případě však koledy na kytaru mají své nezaměnitelné kouzlo a naučit se je bezchybně je otázkou chvilky – a to i pro úplné začátečníky. Právě pro ně se vlastně podobné jednoduchosti hodí jako první, než si osahají struny na hmatníku trochu lépe a pustí se do náročnějších věcí. Vůbec neplatí, že začátky jsou těžké. Naopak mohou být velmi zábavné! Dětská kytara je řešením, když nevědí, jaký kroužek vlastně chtějí a vy byste jim jako rodiče s chutí vyplnili volný čas nějakou zábavou, už jen proto, aby nedocházelo k obvykle dosti rozpustilému jednání z nudy. Kde začít a kdy je vhodné přejít na elektrickou verzi, když už akustickou zvládnou na výbornou? Nejen tyhle otázky se jistě prohánějí hlavou všem, jejichž dítka si zamilovala kytarový svět.

Zkuste jít do školy také…

Slyšeli jste už o ní? Je bez známek a zkoušení, odpadá stres a lavice jsou skutečně jenom pomyslné. Jistě, škola kytary je připravena pomoci začátečníkům i mírně pokročilým či prostě těm, kteří si chtějí jen oživit své dávné umění ze střední školy a nyní mají dostatek volného času k tomu, aby se jim tento dávný sen podařilo dotáhnout do konce.

Publikováno: 07. 12. 2020 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Alena Pánková