Proč si vybrat soukromou jazykovou školku? Důvodů je víc než dost

Státní školky jsou výrazně levnější než ty soukromé, ale rodiče, kteří si mohou dovolit platit více, se obvykle příliš dlouho nerozhodují. Soukromé školky obvykle nabízí mnohem více snad ve všech ohledech. Pokud jste na vážkách a stále se nemůžete rozhodnout, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, v čem jsou mají soukromé školky navrch.

Menší počet dětí a vstřícnější přístup k potřebám dítěte

Soukromé školky si často vybírají pracovně vytížení rodiče, kteří vyžadují větší časovou flexibilitu a vstřícnost ze strany vedení. Významnou roli hraje také menší počet dětí na jednoho dospělého. Kapacita dětí v soukromých školkách je nižší a učitelé se jim mohou věnovat o to intenzivněji a individuálně. K dalším výhodám soukromých zařízení patří domácké prostředí. Třídy nejsou rozděleny dle věku a děti jsou v mnohem přirozenějším prostředí, protože si vzájemně pomáhají. Do soukromé školky navíc není problém přihlásit hyperaktivní dítko, což se v případě té státní nemusí vždy povést.

Kvalitní výuka jazyků

Když už nic jiného, opodstatněným důvodem pro soukromou školku může být výuka cizího jazyka pod vedením kvalifikovaných učitelů a často i rodilých mluvčí. Děti, které přichází do kontaktu s cizí řečí již v předškolním věku, se jí většinou naučí hovořit mnohem snadněji a nemají problém s výslovností. Lekce angličtiny sice pořádají také státní školky, ale zpravidla jen nárazově. V soukromých jazykových školkách se hovoří nepřetržitě. Praktickým příkladem je soukromá školka Brno Kidsgarden, která byla založena v roce 2007. Kidsgarden zajišťuje celodenní výuku angličtiny s kvalifikovanými českými učiteli a rodilými mluvčími. Styl výuky je koncipován tak, aby se bez problémů domluvily i děti, které se s cizím jazykem nikdy dříve nesetkaly. K hlavním pilířům Kidsgarden zároveň patří rozšířená výuka hudby a činnosti podporující kreativitu a přirozený rozvoj dětí. Už víte, do jaké školky přihlásíte dítko vy? Soukromá jazyková školka je skvělou volbou pro každého, kdo od předškolního vzdělávání vyžaduje něco víc!

Publikováno: 15. 03. 2017

Kategorie: Děti a rodina

Autor: Alena Pánková