Nechte se hýčkat ve vířivce

Po náročném pracovním dni si zaslouží odpočinek každý. A co teprve maminky malých dětí, které jsou v zápřahu téměř 24 hodin denně? A přitom právě ony nemají čas zajít do nějakého welness centra nebo na masáž, aby si odpočinuly a načerpaly novou energii. Řešením může být vytvoření malého welness koutku přímo u vás doma.

Pokud si pořídíte vlastní vířivou vanu, budete si moct každý den dle libosti dopřát příjemnou relaxaci v teplé probublané vodě. Přizvat můžete partnera, kamarády nebo celou rodinu. Užijete si úžasné chvíle rodinné pohody nebo romantiku ve dvou. Jakmile se ponoříte do horké lázně ve vířivce, zapomenete na všechny problémy a začnete relaxovat. Masážní trysky vám budou masírovat bolavá záda a veškerý nahromaděný stres se začne odplavovat z těla.

Vliv vířivé vany na vaše zdraví

  • uvolnění stresu - teplá voda, která lehce nadnáší vaše tělo, příjemné bublinky a masážní trysky přispívají k duševnímu odpočinku. Je to způsob relaxace, kdy je snadné zapomenout na všechny problémy a jen se nechat hýčkat.
  • tlumí bolest - pokud máte bolesti v zádech způsobené zatuhnutím nějakého svalu nebo nedostatečným prokrvením, přinese vám vířivka tolik potřebné uvolnění. Teplá voda a masážní trysky navíc podporují tvorbu endorfinů, které redukují bolest.
  • pomoc při artróze - lidé s artrózou by měli provádět cvičení na zpevnění svalů okolo postiženého kloubu. A právě cvičení ve vířivce je mnohem efektivnější, bezbolestné a příjemné.
  • ochrana před celulitidou - teplá voda společně s masážními tryskami způsobuje vypínání kůže a přispívá k redukci celulitidy.
  • pomoc při problémech s nespavostí -  hydromasáž ve vířivce celkově uvolní organismus, dojde k tělesnému i psychickému uvolnění a to zlepší usínání.
  • zlepšení imunitního systému
  • zlepšení krevního oběhu

Jak dlouho pobýt ve vířivce

Ve vířivce můžete být, jak dlouho chcete a jak vám je to příjemné. Pokud ale chcete využít všechny zdravotní výhody vířivky, dodržujte následující pravidla. Po 5 minutách ve vířivce dochází ke snižování krevního tlaku a začíná se zpomalovat srdeční rytmus. Za 8 minut se výrazně zlepší krevní oběh a můžete pociťovat zahřátí rukou a nohou. Po 12 minutách se začne ze svalů odplavovat kyselina mléčná a toxiny a svaly relaxují. Za 15 minut ve vířivce bychom měli pocítit ústup bolestí a celkové uvolnění organismu.

Pamatujte také na to, že voda ve vířivce by měla mít teplotu lidského těla. Před spaním si můžete dopřát vodu o pár stupňů teplejší, naopak pro povzbuzení je vhodná voda o 1 - 2 stupně chladnější. Před tím, než si dopřejete koupel ve vířivé vaně, byste neměli 2 hodiny jíst. Po koupeli je vhodné 10 minut odpočívat a nechat působit účinky hydromasáže.

Publikováno: 04. 06. 2012

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Alena Pánková

Tagy: vířivé vany | vířivky