Nechejte doručit své milé nádhernou kytici od špičkových floristů

Není obchod jako obchod, a tedy také není květinářství jako květinářství. Kytice zpravidla nakupujeme pro zvláštní příležitosti, proto pečlivě vybírejte, kde nakoupíte. Navštivte takové květinářství a zahradnictví, kde se o vás nepostará pouze prodavačka, ale floristé, kteří rozumí svému oboru. Takový člověk by měl mít dostatek zkušeností, aby vám mimo jiné pomohl vybrat květinu přesně pro konkrétní společenskou situaci.

Vyhledejte odborníky v oboru

Zkušený florista by měl být především perfekcionistou, který používá nejnovější řezané kultivary a nebojí se vyhrát si s floristickými materiály, které jsou aktuálně trendy. Florista je také estét, protože aranžmá květin vyžaduje vysoké estetické cítění. Musí svému oboru zkrátka rozumět a musí svou práci milovat. Od zkušených floristů si můžete nechat naaranžovat třeba:
  • tematické kytice,
  • vázané kytice,
  • flowerboxy.
Velkým hitem jsou aktuálně právě flowerboxy. Ty ocení každá moderní žena. Pokud jste spíše na klasiku, můžete samozřejmě zvolit vázané kytice a nechat si je naaranžovat do pestrobarevných provedení. Dobré květinářství by dnes mělo zajistit také rozvoz. Pokud máte svou drahou polovičku třeba v moravské metropoli, určitě vám přijde vhod donáška květin Brno. Pro vaši milou doporučujeme vyzkoušet zvolit také tematické kytice, které se hodí k různým romantický příležitostem. Může to být třeba Valentýn nebo jakékoli vaše výročí.

Nebojte se experimentů

Doporučujeme navštívit taková květinářství, kde najdete prostory, jenže vás inspirují. Floristé zde zpravidla prezentují své umění ve stylových prostorách. Takové prostředí mám navodí příjemnou atmosféru a nepůsobí dojmem pouhé prodejny. Je to prostředí, která vám umožní vložit do svých představ váš osobitý styl a přinést své milé opravdu výjimečnou a originální kytici přímo od srdce.

Publikováno: 12. 07. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Naše tipy

Autor: Alena Pánková