Kvalitní matrace je základem pro pohodlný spánek

Víte, co máte společného vy třeba s takovým Usainem Boltem nebo Jaromírem Jágrem? Oba jsou špičkoví sportovci, jejichž zná celý svět a fandí jim spousta fanoušků. Vy se na druhé straně snažíte dosahovat úspěchy ve své práci a populární jste tak možná mezi vaší rodinou. Přeci však něco společného máte – každý člověk na zemi, bez ohledu na postavení či popularitu, potřebuje spát. A potřebuje spát pohodlně a kvalitně, jinak takový spánek nemá pro tělo žádný pozitivní účinek. My vám poradíme, jak kvalitně spát – díky pěnovým matracím!

Pěnové matrace totiž představují unikátní typ matrací, který vznikl díky neustávajícímu vývoji moderních technologií. Dávno odzvonilo klasickým, nepohodlným matracím způsobujících také problémy se zády, dnes je to zcela o něčem jiném. Místo slámy, peří se dnes do matrací implementuje molitan, nebo právě zmiňovaná pěna. Začala se uplatňovat tzv. sendvičová technologie, čili spájení vrstev matrací podle určených kritérií.

Pěna je pro matraci přímo ideálním materiálem – je totiž syntetická, pružná a také pohodlná. Nemají s ní problémy ani těžší lidé – pěnová matrace se totiž anatomicky přizpůsobí tak, aby dopřála člověku pohodlí, ale aby také zároveň nebyla až příliš poddajná a nezpůsobila bolení zad. Lidé mají různé preference – někteří vyhledávají tvrdší matrace, jelikož rádi spí na doslova rovné ploše, ti druzí zase preferují měkčí matrace. Záleží jenom od vkusu, přičemž výrobcové na tyhle rozličné preference hledí a nabízejí tak matrace vícerých vyvedení, barev či velikostí.

Dnes už nemusíte matrace nakupovat v klasických kamenných obchodech, kde při tom strávíte mnoho cenného času, který byste mohli využít i jinak. Lepší je využít internetové obchody, jako třeba www.matraceno.cz. Záruka nabídky těch nejnovějších technologických řešení, široký sortiment a výhodné ceny – to jsou základné atributy tohoto e-shopu, proto vás srdečně pozýváme k jeho návštěvě!

 

Publikováno: 26. 08. 2013

Kategorie: Naše bydlení

Autor: Alena Pánková

Tagy: matrace | pěnové matrace