Karavanem s dětmi za poznáním i zábavou

Spousta lidí každé léto řeší, kam s rodinou na pohodovou dovolenou. Velmi často volba padá na různé all-inclusive zájezdy do hotelových resortů s uměle vytvořeným prostředím, kdy nerozeznáte, zda se zrovna nacházíte v Řecku, nebo v Turecku. Je však kombinace neomezeného jídla a pití s válením se na jednom a tom samém místě opravdu tím, po čem toužíte? Chcete strávit dovolenou tam, kde z místní kultury poznáte maximálně uklízečku Juanitu, která vám povléká peřiny na hotelovém pokoji? Pokud jste na obě otázky odpověděli záporně, může pro vás být tím správným řešením cestování karavanem. Dočasný domov na kolech vám poskytne komfrotní zázemí a umožní prožít nevšední zážitky, na které budete vzpomínat se svými dětmi vzpomínat ještě dlouho.

Na stereotyp zapomeňte

Na nudný stereotyp spojený s každodenním rutinou na stejném místě můžete s karavanem zapomenout. Společně s rodinou zažijete dobrodružství, kterému se nuda u hotelového baz. Těm můžete velice snadno vymyslet jakýkoliv program, jelikož přesunénu nevyrovná. Poznáte spoustu úžasných míst a zastavíte se tam, kde se vám to zrovna líbí nejvíce. Sami si také určíte délku pobytu. Téměř nic vás nebude limitovat a užijete si takřka absolutní svobodu cestování.

Jde to i bez detailního itineráře

Než vyrazíte na cestu karavenam, udělejte si rodinnou radu a zeptejte se dětí, jaká místa chtějí navštívit. Zajímají je hrady a zámky, lesy, zábavní parky či jiné atrakce? Naplánujete-li cestu předem, nebudete litovat. Na druhou stranu vám nikdo nezabrání ve změně plánu – kdykoliv natrafíte na zajímavé místo, které není na vašem seznamu, jednoduše pozměníte trasu. S karavanem je cestování neuvěřitelně zábavné a děti kempování milují.

Proč kupovat nový, když je zítra ojetý

Vůně nového karavanu je jistě opojná, ale pokud máte omezený rozpočet, budete se muset poohlédnout jinde. Doslova sázkou na jistotu je bazar karavanů BURIMEX, ve kterém najdete zánovní modely v perfektním stavu. Prodejce patří k naprosté špičce a ochotně vás provede výběrem – a samozřejmě doporučí vhodný model s ohledem na vaše přání a požadavky. A pozor - karavan si můžete pořídit i na splátky!

Publikováno: 29. 06. 2019

Kategorie: Cestování s rodinou

Autor: Alena Pánková