Jak vybrat správnou hračku?

Dětské touhy v podobě dopisu Ježíškovi se snažíme plnit my dospělí, protože nejlépe známe své ratolesti a jejich nejtajnější přání. Proto vhodný dárek vybereme nejlépe sami.

Jak ale vybrat tu nejsprávnější hračku, která by dítě zaujala, a zároveň byla pro něj bezpečná? Nabídku krásných hraček vhodných jako dárky najdete i na internetu.

V první řadě záleží na věku dítěte. Pro nejmenší jsou jejich hračky životně důležité. Ideální jsou ty, které rozvíjejí hrubou a později i jemnou motoriku dítěte, ze správného materiálu. Hračky také lze rozdělit na hračky pro holky a pro kluky.

Asi největší radost z hraček pod stromečkem projeví školkaři a malí školáci. Touží po tom, co mají jejich vrstevníci a co vidí v televizi. I v tomto věku se však dá koupit dítěti správná hračka, která rozvíjí dovednosti i fantazii dítěte. Mohou to být různé stavebnice, sady pro šikovné ruce. Děti v tomto věku velmi oblíbili i společenské hry, zapojují se do hry a postupně se učí nejen vyhrávat, ale i přehrávat. Není větší radosti, než když poprvé porazí maminku nebo tatínka.

Velcí žáci jsou také hraví, i když se často zdá, že jim stačí jen počítač a dobrá PC hra. Vhodná je například komplikovanější společenská hra, do které se mohou zapojit i rodiče. Vybrat správnou hračku pro velké děti je složitější, důležitý je i správný výběr vhodných a nevhodných počítačových her. Volme vždy raději strategické, různé “zabíjačky” mohou v dětech vyvolávat agresivitu. Velmi oblíbeným dárkem pro dítě může být i vhodný dětské kolo.

Přidat komentář