Vybavení dětského pokoje je pro děti velice důležité

Myslíte si, že vybavení dětského pokoje je jenom o vybrání jedné vhodné dětské postýlky, pár skříní, komody či svítidla a tím vaše úloha končí? V tom případě jste se mýlili, jelikož situace je zcela odlišná a dnes se už na zařízení dětského pokoje díváme úplně jinak. Studie psychologů a dalších odborníků prokázali, že i malé děti jsou při růstu neuvěřitelně vnímavé a pozorují všechny detaily či věci, které se kolem nich dějí. Proto dopřejte vašemu dítěti příjemné dospívání a zařiďte mu krásný dětský pokoj!

Dětské pokoje byste měli malovat odlišně než další místnosti v domě, aby dítě dokázalo rozpoznat svůj pokoj oproti dalším pokojím v domě či bytě. Takhle si tak od malička upevní své místo ve světě a bude vědět, že na této půdě je ,,doma.“ Kromě toho můžete vybírat různé doplňky, jako hračky, panely na zdi a podobně.

Vhodné inspirace pro dětské pokoje najděte zejména na internetu, kde se tomuto tématu věnují víceří odborníci snažící se radit rodičům při zařizování pokojů pro své ratolesti. Takovouto stránko je i www.idetskepokoje.cz, kde najdete mnoho zajímavých rad, doplňků či tipů. Snažte se pokud možno pokoj vést do jedné barevné linie – aby dítě tak rozpoznalo jistou návaznost nábytku, jednotlivých doplňků a podobně.

Při zařizování pokojů máte na výběr také u toho, jestli zvolíte klasické plavající podlahy nebo koberce, vyráběné nyní z rozličných materiálů. Pokud chcete hravou formou oživit zdi nebo chcete nahradit klasické závěsy či žaluzie, můžete zakoupit textilie či tapety, které nahradí zmiňované druhy interiérových doplňků. Základ je jen jeden – snažte se tak, aby vaše dítě žilo v pokoji šťastně a zároveň bezpečně. Nezapomínejte, že kreativní zařízení nábytku kladně působí na psychický vývoj dítěte a to tak od malička získává inteligenční výhodu. Pro více informací navštivte www.idetskepokoje.cz!

Publikováno: 26. 08. 2013

Kategorie: Naše bydlení

Autor: Alena Pánková

Tagy: dětské pokoje