Trápí Vaše dítě bolesti bříška?

Pro malý dětský organismus je porod velkým šokem a musí se změně podmínek přizpůsobit. I pokud těhotenství probíhalo bez větších komplikací a problémů, můžou se u dítěte vyskytnout různé zdravotní problémy. Mezi nejčastější patří trávicí potíže, či plynatost. Tyto způsobují našemu prckovi bolesti, které dává najevo nepřetržitým pláčem. Ten je jeho jediným dorozumívacím prostředkem, a tak se musíme naučit co jím chce vyjádřit. Ne vždy je pláč způsobený bolestí. Zvyká si tak nejen dítě ale i my rodiče.

Pokud však Vaše dítě pláče i 3 hodiny nepřetržitě, zejména po krmení, mohou být za tím právě bolesti bříška. V tom co je vlastně způsobuje nejsou jednotní ani odborníci a prevence je také v nedohlednu. Pomoci Vám i dítěti vyhnout se podobným problémům může zejména Vaše životospráva a zdravý životní styl, a to nejen v těhotenství. Důležité je i jak se chováte před otěhotněním. Zdravá strava a sport tak mohou snížit riziko výskytu trávicích problémů u Vašeho dítěte.

Častou příčinou bolestí bříška u dětí je dětská kolika. Jde zejména o potíže s trávením. Proto je důležité dbát na to, zda mu tyto bolesti nezpůsobuje něco v našem jídelníčku. Koliky se vyskytují i v předškolním a školním věku, zde je třeba myslet i na jídelníček dítěte.

Jednou z příčin dětské koliky může být i intolerance laktózy, která je obsažena v mléce. Může být spôsoben nedostatkem enzymu laktáza, který napomáhá při trávení. Doplnit jej však můžete i uměle těsně před kojením. Více informací naleznete na detskekoliky.sk.

Publikováno: 11. 09. 2013

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Alena Pánková