Proč se učit anglicky? Důvodů je víc než dost!

Proč se učit anglicky, když se Britové, Američani, Australané a další národy hovořící angličtinou neučí česky? Především právě proto, že angličtina patří k nejrozšířenějším světovým jazykům. Dorozumět se jí vám přinese spoustu skvělých výhod a příležitostí.

Angličtina "vládne" světu

Anglicky hovoří v průměru každý pátý člověk na planetě Zemi. Nebylo by příjemné, domluvit se s více než miliardou obyvatel? V anglickém jazyce je více než miliarda webových stránek. Najít si užitečné informace není těžké, ale předpokladem je právě znalost angličtiny. K dalším dobrým důvodům pro studium angličtiny patří lepší pracovní uplatnění. Většina zaměstnavatelů dnes vyžaduje alespoň základní znalost anglického jazyka. Míříte-li na vyšší pozice, rozhodne se bez angličtiny neobejdete. Navíc – angličtina není tak komplikovaná, jak se na první pohled zdá. Na světe jsou mnohem složitější jazykové struktury. Samozřejmě by se našly i další důvody, proč se učit anglicky. Západogermánský jazyk je doslova všudypřítomný. Stačí si pustit rádio a zaposlouchat se do písniček. Většina z nich je právě anglicky. Znalost jazyka vám zároveň umožní sledovat filmy bez titulků. V neposlední řadě se vám bude angličtina hodit při cestování.

Naučte se anglicky z pohodlí domova!

Pokud jsme vás přesvědčili, ale máte obavy, že pravidelná docházka do klasických kurzů není ve vašich časových možnostech, vykoušejte online kurzy angličtiny, které pořádá Jazyková škola PRESTO. Kurzy jsou koncipovány tak, aby pomohly naprostým začátečníkům i pokročilým studentům, kteří se chtějí zlepšit nebo si zopakovat určitou gramatiku. Díky jasnému plánu a cíli výuky zaznamenáte rychlý posun. Online výuka vás připraví na mezinárodní zkoušky – Cambridgské zkoušky, zkoušku z business angličtiny a další. Další informace a možnost registrace najdete na www.presto-skola.cz.

Publikováno: 13. 05. 2016

Kategorie: Lifestyle

Autor: Alena Pánková