Jak venku zabavit děti? Možností je víc než dost!

Děti se nudí a venku je tak krásně. Jak je zabavit, aniž byste museli absolvovat celodenní výlet někam mimo město? Možná vás to překvapí, ale vaše děti nejsou tak náročné, jak jste si doposud mysleli. Stačí, když s nimi vyrazíte ven a věnujete jim trochu volného času. Další překvapení se bude konat v momentě kdy zjistíte, že jste si užili spoustu legrace i vy. Pokud však marně lovíte ve studně nápadů, ulehčíme vám to. Připravili jsme pro vás několik inspirativních tipů na téma „jak trávit čas s dětmi“.

Pohyb je základ

Když už děti vytáhnete ven od počítačů, tabletů a herních konzolí, postarejte se o to, aby se vyběhaly. Nemusíte je doslova uštvat, ale určitě jim neuškodí, když se zúčastní různých pohybových her. Připravte si pro ně příjemné odměny (ideálně něco dobrého a zdravého zároveň) a nechte je, ať si zasoutěží. Skok snožmo, sprintování nebo hledání určité rostliny na čas – to je výčet jen několika základních pohybových aktivit. Anebo je vezměte na dětské hřiště, i tam se vydovádí a navíc navážou kontakt s vrstevníky.

Rozvíjejte jejich tvořivost

Dnešní děti nejsou tak kreativní jako jejich rodičové v dobách svého mládí. Pro vás to znamená výzvu. Podpořte ve svých dětech tvořivého ducha a nechte je stavět domečky pro skřítky z materiálu, který najdou v lese. Nechte je, ať si hrají rolové hry. Dejte jim do rukou křídy, odlívejte s nimi stopy zvířat a vymýšlejte hry, v rámci kterých děti nebudou vázány příliš pevnými pravidly. V rámci znalostních her můžete dát větším dětem úkoly spočívající ve hledání konkrétní věci (např. kamínku určitého tvaru apod.). Poměrně snadno však zabavíte i menší děti, vždyť i tříletý prcek může hledat mravence, listy ze stromů či šišky. Pokud hledáte výmluvy, proč s dětmi ven nechodit, přečtěte si tento článek - přesvědčí vás, jak moc je volný čas s dětmi na čerstvém vzduchu důležitý.

Publikováno: 05. 06. 2016

Kategorie: Nezařazené

Autor: Alena Pánková