Chraňte si zdraví i při sportu

Zimní sezóna se pomalu blíží ke konci a tedy pokud jste se ještě nestihli pořádně vyřádit na svahu netřeba to odkládat.

Pokud již máte své povinné kilometry na sjezdovkách ujeté můžete konstatovat zda byla tato zimní sezóna úspěšná.

Na sníh hlavně ve vyšších polohách byla jednoznačně bohatá. Nouze nebyla ani o kalamity, a vyskytlo se i pár nebezpečných lavin.

Tyto události člověku připomenou, že přírodě nerozkážeme a třeba se zejména v neupraveném terénu pohybovat velmi obezřetně nebo se mu ideálně úplně vyhnout. I na upravovaných svazích by našim neodmyslitelným společníkem kromě lyží či snowboardu měla být jednoznačně přilba. Díky ní si chráníte to nejvzácnější co máme - život. Nápomocná je i při srážkách s jinými lyžaři nebo předměty, po kterých by následky potřebovali několik denní nebo i týdenní pobyt v nemocnici, přičemž následky mohou být trvalé.

Proto by přilba měla být součástí každé lyžařské výstroje a ne jen pro děti. Lyžování je sport, a při každém sportu hrozí zranění, zabraňte všem těm, kterým se dá předejít.

Pokud ve Vaší výstroji stále chybí ochrana hlavy, neodkládejte její koupi. Právě teď na konci sezóny ji můžete získat s výraznou slevou. Prodejci se snaží vyprázdnit své sklady a z toho má radost zejména zákazník.

Se slevou můžete koupit i nové lyže, či snowboard, ale i bundy či oteplováky. Takto se připravíte na příští zimu už teď a ještě výrazně ušetříte.

Jaro je již za dveřmi a proto pokud jste vyznavačem aktivního pohybu během celého roku, můžete si už nyní pořídit nové a kvalitní kolečkové brusle. Díky tomuto pohybu vybijete nadbytečnou energii a ještě i vyformujeme postavu. Děti jednoznačně v létě potěšíte zejména trampolínou od lukasport.sk.

Publikováno: 29. 03. 2013

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Alena Pánková

Tagy: brusle | lukasport.sk | lyže