Vyrážíte s dětmi na výlet? Tyhle věci jim nesmí v baťůžku chybět!

Rodinný výlet se může poměrně snadno proměnit v nepříjemný zážitek, pokud podceníte správnou přípravu. Co by nemělo chybět v baťůžku dítěte nebo dospěláka? Máme pro vás praktický seznam!

Náhradní oblečení a obutí

Počasí, zvláště to během horkého léta, bývá poměrně nevyzpytatelné. Pokud vás tedy na cestách zastihne nečekaná bouřka nebo dešťová přeháňka, měli byste mít s sebou náhradní oblečení a obutí. Nejen, že se vyhnete riziku nachlazení, ale i zkaženému výletu.

Praktická láhev na vodu

Pitný režim je nesmírně důležitý! A to zvláště v létě a během venkovních aktivit, kdy se tělo potem ochlazuje, čímž ztrácí tolik potřebné tekutiny. Mějte na paměti, že na každé kilo váhy je vhodné, aby dítě vypilo 60 ml tekutin. Donutit dítko pravidelně pít ale není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Co takhle jim příjem tekutin zpříjemnit dětskou lahví na vodu MEPAL, kterou pořídíte v mnoha atraktivních motivech i různých objemech?

Svačinka

Pokud nechcete spoléhat na horské chaty nebo bistra po cestě, sbalte dětem svačinku, která vydrží i vysoké teploty. Jít může o čerstvou zeleninu s jogurtovým dipem, nakrájené ovoce třeba s opraženými ovesnými vločkami a oříšky, nejrůznější sendviče nebo obložené chlebíky. Aby svačinka malému dobrodruhovi „nelítala“ v baťůžku na všechny strany, vyplatí se pořídit praktické svačinové boxy.

Kšiltovka, opalovací krém a repelent

Nezapomeňte sebe ani dítka chránit před slunečními paprsky a ještě doma se namažte opalovacím krémem s vysokým faktorem. Ten sbalte i s sebou a ochranu průběžně obnovujte. Chybět by vám neměla ani kšiltovka nebo klobouk a taky repelent. Komáři, klíšťata a další otravný hmyz by vám totiž mohli výlet nehezky pokazit.

Potřeby na piknik

Abyste si pobyt v přírodě ještě více zpříjemnili, co takhle ho spojit s menším rodinným piknikem? V takovém případě nezapomeňte na piknikovou deku, plastové nebo papírové talířky a skleničky, příbory, chladicí tašku, ubrousky a klidně nějakou oblíbenou hru (karty, Člověče, nezlob se apod.). S takovým vybavením na cesty vás nepřekvapí hlad ani rozmary počasí a rodinný výlet si díky tomu užijete na jedničku!  

Publikováno: 01. 09. 2023

Kategorie: Cestování s rodinou

Autor: Alena Pánková