Rodinná dovolená s dětmi? Vyrazte na Karlštejn

Aby si dovolenou užila skutečně celá rodina, nemusíte vyrážet za hranice a hledat hotely s kvalitními animátory a dětskými hřišti a bazény. Zábavnou rodinnou dovolenou můžete zažít také v Česku. Skvělým místem, kam se můžete v létě s dětmi vypravit, je Karlštejn. Proč si nenechat ujít prohlídku hradu a jaké další aktivity se dají podnikat v jeho okolí?

Karlštejn: Zábavná prohlídka hradu pro děti i dospělé

Hrad Karlštejn patří k dominantám České republiky. Abyste si jeho prohlídku dostatečně vychutnali a stačili poznat i jeho blízké a vzdálené okolí, rozhodně se do oblasti Českého krasu vydejte minimálně na prodloužený víkend. Prohlídka hradu jistě zaujme děti i dospělé a můžete si vybrat hned z několika prohlídkových okruhů. Abyste měli hrad opravdu za humny, doporučujeme ubytovat se nedaleko. Ideální volbou je hotel Karlštejn. Ubytování s osobním přístupem, jenž uspokojí i ty nejnáročnější z vás.

Další aktivity, které si nedaleko Karlštejna nesmíte nechat ujít

Kromě prohlídky hradu si nenechte ujít procházku po naučené stezce Karlštejn a další turistické trasy v okolí, návštěvu Koněpruských jeskyní a lomu Amerika. V okolí Karlštejna se nachází také řada cyklostezek, na které se můžete vydat s celou rodinou.


Zoopark Karlštejn a Muzeum voskových figurín

Tím ovšem výčet aktivit rozhodně nekončí. Dále je možné navštívit Zoopark Karlštejn, kde na vlastní oči spaříte řadu exotických zvířat. Velbloudi, oslíci, lamy, bizoni, zebry a další zvířata jistě nadchnou celou rodinu. Až na vás bude v zooparku moc živo, můžete se vydat do Muzea voskových figurín.

Přestaňte hledat ideální lokalitu pro letošní rodinnou dovolenou a zarezervujte si svůj pobyt v hotelu Karlštejn co nejdříve. Čeká tam na vás spoustu zábavy a nezapomenutelných zážitků.

Publikováno: 20. 05. 2023 / Aktualizováno: 21. 05. 2023

Kategorie: Cestování s rodinou

Autor: Tereza Hučínková