Příjemnou masáž můžete bez obav absolvovat i v těhotenství

Těhotenství není nemoc, což znamená, že si můžete dopřát spoustu příjemných věcí – například uvolňující těhotenskou masáž. Vyhledávanou službu nabízí masérky, fyzioterapeuti a v neposlední řadě také duly a porodní asistentky. Pokud jste se masáži doposud vyhýbala, nemusíte mít obavy. Přesto nejsou od věci určité zásady. Prozradíme vám, na co byste neměla zapomínat a kde si těhotenskou masáž objednat až do domu.

Jak vám těhotenská masáž pomůže?

Těhotenská masáž je příjemná relaxace. Má pozitivní vliv na psychiku i fyzickou stránku, pomáhá k celkovému uvolnění namožených svalů, především pak v oblasti zad a kříže (nejkritičtější místo). Dobře provedená masáž redukuje otoky, sníží krevní tlak, zajistí lepší prokrvení tkání a v neposlední řadě zmírní projevy křečových žil. A aby toho nebylo málo, zlepší také lymfatickou a krevní cirkulaci.

Nechte se masírovat od odborníka

Podstatné je absolvovat masáž u někoho, kdo se má potřebnou kvalifikaci a dostatek zkušeností. Těhotenská masáž má přeci jen určitá specifika – měla by být jemná a citlivá. Vhodná poloha je na boku nebo obkročmo na židli. Naopak není příliš vhodná poloha na zádech, a to kvůli riziku omezení přísunu kyslíku z důvodu tlaku těžké dělohy na velké cévy. Těhotenskou masáž můžete podstoupit během celého těhotenství, ale v prvním trimestru raději bez aromatických olejů. Jinak jsou aromamasáže velmi oblíbené a jedinou podmínkou jsou 100 % přírodní oleje, ideálně pak květinové vůně.

Masáž do domu? V Praze je to možné!

Chcete-li si dopřát těhotenskou masáž přímo u vás doma, obraťte se na kvalifikované fyzioterapeuty z firmy Fyzio Domu. Masáž je určena pro maminky, které pociťují svalové ztuhnutí v bederní oblasti, oblasti ramen a šíje. Nebudete muset nikam chodit a fyzioterapeut dorazí až k vám domů (nebo na jiné místo, která si sama určíte). Fyzioterapeuti působí v Praze a přilehlém okolí. Další informace o masážích do domu najdete na www.fyziodomu.cz.

Publikováno: 13. 04. 2016

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Alena Pánková