Jak vybrat a kde koupit kvalitní kočárek?

Každou nastávající maminku čeká nákup kočárku. Při jeho výběru je třeba zvážit hned několik důležitých aspektů. Aby pro vás byl nákup maximálně jednoduchý, poradíme vám, na co vše si musíte dát pozor. Představíme top 3 výrobce a dáme tip na obchod, kde nakoupíte kočárky za příjemně nízké ceny.

Základní kritéria výběru kočárku

Kočárek musí zcela odpovídat vašim potřebám a současně musí být pro miminko pohodlný. Pro miminka do 1 roku je třeba vybrat kočárek s hlubokou korbou. Ta by měla mít minimální délku 80 cm (čím větší, tím déle budete moci děťátko vozit). Ve vnitřní části by měla mít polstrování a na dně matraci. Výborné jsou kočárky, které mají ve spodní části korby odvětrávání. Důležitá je volba koleček. Pokud budete jezdit převážně pro zpevněném povrchu, postačí plastová kolečka. Dejte si pozor, aby byla otočná. Ulehčí vám to manipulaci s kočárkem. Jestliže budete jezdit v terénu, volte odpružená nafukovací kolečka. Ovládání kočárku zpříjemní výškově nastavitelné madlo a doplňky v podobě slunečníku, pláštěnky aj.

Top 3 výrobci kočárků

Dobrá zpráva i pro vás je, že za špičkový kočárek nemusíte utrácet mnoha tisícové částky. Platí to v případě, pokud si vyberete z nabídky těchto 3 výrobců:

1. Camarelo

Camarelo je polský výrobce kočárků špičkové kvality. Kočárky Camarelo mají lehkou konstrukci a jejich velkou výhodou je prostorná korba. Oceníte i jejich netradiční design.

2. Patron

Kočárky Patron vyrábí česká společnost Patron Bohemia, na trhu jsou už od roku 2000. Výrobce klade důraz na bezpečnost ve spojení s netradičním designem.

3. Firkon

Kočárky Firkon se vyrábí v Polsku. Výrobce nabízí několik variant, určitě si vyberete. V nabídce má i kočárky do 3 let věku dítěte. Kvalitní kočárky od těchto výrobců koupíte v obchodě AAAkočárky.cz. Najdete zde i bohatou nabídku dalšího zboží pro děti jako postýlky, pomůcky pro přebalování a kojení, nosítka, hračky aj.

Publikováno: 20. 09. 2015 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Těhotenství a porod

Autor: Alena Pánková