Přečtěte si, jak správně vybrat dětské povlečení!

Zařizujete dětský pokoj a dostali jste se až do fáze, kdy dítku aranžujete postel? V tom případě vám přijdou vhod praktické tipy na téma „jak správně vybrat dětské povlečení“. Není to žádná věda, ale přesto byste si měli dát pozor na pár maličkostí. Roli hraje například i to, zda sháníte povlečení pro dívku či kluka. Dětské povlečení je nedílnou součástí pokoje. Má významný podíl na kvalitě spánku a zároveň může sloužit jako dekorace. A to jsou dostatečné důvody, proč výběr nepodcenit a soustředit se nejen na motiv, ale také na materiál, ze kterého je povlečení vyrobeno. Dalším důležitým aspektem je logicky velikost.

Vyberte potisk, který se dětem líbí

Dětské povlečení do postýlky by nemělo být nudné. Čistě bílá je elegantní a nic nepokazí, ale proč dětem nedopřát hravé barvy, vesele motivy a jejich oblíbené pohádkové hrdiny? Nabídka motivů je neuvěřitelně pestrá a jistě najdete takové, které si váš potomek okamžitě zamiluje. Pro malé princezny je jako stvořené povlečení s motivy Elsy a Anny, kluci zase ocení autíčka z animáče Cars či Mimoně. Možností je nespočet a prodejci vždy respektují aktuální trendy. Díky vhodně zvolenému motivu nebudete muset dítko přemlouvat ke spánku.

Materiál musí být příjemný

Při výběru se neřiďte pouze designem – dejte si pozor na materiál, ze kterého je dětské povlečení ušito. Alfou a omegou zdravého dětského spánku je kombinace kvalitní matrace a vhodně zvolených lůžkovin. Povlečení by mělo být příjemné na dotek, vzdušné a prodyšné. V tomto směru je jasnou volbou klasika v podobě stoprocentní bavlny. Materiálům s umělými příměsemi se raději vyhněte – menší děti mají citlivou pokožku a syntetická vlákna ji mohou dráždit.

Tip na pohodový nákup

Krásné dětské povlečení do velké postele i menší postýlky seženete v e-shopu rodinnebaleni.cz. Kvalitní zboží za příjemné ceny se bude skvěle vyjímat i v pokoji vašeho dítka.

Publikováno: 03. 09. 2016

Kategorie: Děti a rodina

Autor: Alena Pánková