Kam letos na dovolenou? Hurá do Itálie!

Na začátek pár faktů. Itálie má téměř 60 milionů obyvatel, dělí se na dvě desítky autonomních regionů, hovoří se v ní především italsky (pozor – s angličtinou se domluvíte sporadicky) a z geografického hlediska je převážně hornatá. Z hlediska turistického jde o jeden z nejvyhledávanějších cílů, protože nabízí pestrou paletu všeho, co může turista požadovat. Dechberoucí přírodní scenérie, krásné pláže, historické pamětihodnosti ze období středověku i antiky, místa jako stvořená pro letní i zimní sporty a v neposlední řadě vynikající kuchyni, která slaví úspěch na celém světě. Potřebujete snad další důvody, proč se vydat na dovolenou právě do Itálie?

Chorvatsko je fajn, ale na Itálii v mnoha směrech nemá

V současné době zažívá „boom“ Chorvatsko a nutno podotknout, že i země na opačné straně Jadranského moře má co nabídnout. Přesto je dovolená v Itálii na úplně jiné úrovni. Může mít neuvěřitelné množství podob a rozhodně se nenese pouze v duhu opalování na Bibione, jak si myslí lidé, kteří o Itálii slyšeli jen z rychlíku. Zda strávíte jedinečné chvíle u moře, lyžováním na horách, procházkami v národních parcích nebo procházkami v historických městech, je jen na vás. Můžete vše nakombinovat a užít si od každého trochu. Za zmínku stojí také množství festivalů, které se každoročně konají ve větších i menších městech. Italové slavit umí a atmosféra je nepopsatelná. Italové turisty vítají s otevřenou náručí, čemuž odpovídá vysoká úroveň služeb. Pohostinství a jídlo vás ve všech ohledech překvapí.

Kam tedy vyrazit?

Co se týče konkrétních tipů, seznam by byl velmi dlouhý. Chcete-li dovolenou strávit u moře, doporučujeme Rivieru Conero v oblastí střední Itálie (region Marche). Skvělou volbou je také oblast Toskánsko, ve které se nachází vyhlášená Florencie a další úžasná místa jako Livorno, Viareggio či Spezia. Preferujete-li klidnější oblasti s bílými plážemi, vsaďte na oblast Cecina či Marina di Bibbona. Spoustu času při hledání vhodného místa a peněz ušetříte díky srovnávači Newtravel.cz.

Publikováno: 22. 07. 2016

Kategorie: Cestování s rodinou

Autor: Alena Pánková